Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Grand Prix na żużlu. Czekają nas dwa dni pełne emocji w Malilli

Grand Prix na żużlu
Fot. Taylor Lanning

Autor: Krzysztof Choroszy

Grand Prix na żużlu. Czekają nas dwa dni pełne emocji w Malilli

W nadchodzący weekend najważniejszym wydarzeniem dla kibiców żużla będzie piąta rundą tegorocznego cyklu Grand Prix na żużlu. Areną zmagań będzie tym razem szwedzki tor w Malilli, a same zawody zapowiadają się emocjonująco. Nie będzie to jednak zwykły weekend ze zmaganiami o tytuł mistrza świata. Czeka nas również rywalizacja o mistrzostwo świata juniorów, a także w miniżużlu. W Szwecji nie zabraknie więc rywalizacji w wielu przedziałach wiekowych.

Początek rywalizacji na arenie w Malilli będziemy mieli już w piątek. Nie będą to jednak kwalifikacje do sobotniej rundy Grand Prix, jak miało to miesjce na Stadionie Narodowym w Warszawie, a zainaugurowany zostanie cykl SGP2. Szestnastu zawodników do 21 roku życia rozpocznie walkę o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów. Zawody zapowiadają się emocjonująco. W zawodach weźmie udział czterech Polaków. Wiktor Przyjemski, Sebastian Szostak i Jakub Krawczyk, którzy przeszli przez eliminacje, a także Bartosz Bańbor. Młodzieżowiec Orlen Oil Motoru Lublin otrzymał stałą dziką kartę na cały cykl. Zmagania rozpoczną się o godzinie 19:00, a kibice będą mogli oglądać je na antenie Eurosportu 1. Cztery godziny wcześniej z kolei rozpoczną się kwalifikacje, w których juniorzy powalczą o pierwszeństwo w wyborze numerów startowych.

448095216 1030796759054095 4589304268998185657 n
Fot. Roman Biliński

Piątek będzie dopiero przedsmakiem tego, co zobaczymy na szwedzkiej ziemi w sobotę. Najpierw będziemy świadkami wyjątkowego turnieju, który wyłoni najlepszego zawodnika na świecie w mini żużlu. Na torze znajdującym się zaraz obok areny zmagań w Grand Prix, odbędzie się rywalizacja w SGP4. Będzie to druga edycja zawodów, które po raz pierwszy miały miejsce w zeszłym roku również w Malilli. Na liście startowej znalazło się kilka ciekawych nazwisk. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 12:00.

Speedway Grand Prix 4
Fot. Paweł Wilczyński

Po rywalizacji zawodników będących przyszłością speedway’a czeka nas to, czego zawsze jesteśmy świadkami przy okazji rund Grand Prix na żużlu. O 15:00 rozpoczną się kwalifikacje i szesnastu uczestników wieczornego turnieju powalczy o jak najlepszy czas, który zadecyduje o kolejności wybierania numerów startowych. Transmisje z tzw. czasówki kibice będą mogli obejrzeć na antenie Eurosportu Extra w Playerze, a także w nowym na polskim rynku serwisie MAX.

Kilka godzin po rywalizacji na czasy okrążeń przyjdzie czas na danie główne zmagań w Malilli. Odbędzie się piąta runda Indywidualnych Mistrzostw Świata. Bartosz Zmarzlik powalczy o powiększenie przewagi nad rywalami w klasyfikacji generalnej. Na pewno swoich szans spróbują czołowi zawodnicy jak: Robert Lambert czy Jack Holder. O zwycięstwo po zeszłorocznym triumfie na szwedzkiej arenie znów walczyć będzie chciał Daniel Bewley. Zawody zapowiadają się emocjonująco. Rozpoczną się one o godzinie 19:00. Transmisja podobnie do kwalifikacji będzie miała miejsce na antenie Eurosportu Extra w Playerze, a także w serwisie MAX. Tekstowa relacja na żywo będzie dostępna na naszym portalu. (link TUTAJ)

Plan zawodów w Malilli:

Piątek 14 czerwca

Sobota 15 czerwca

361839170 10227490185654604 4558378385086006415 n
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *