Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

GP Włoch odwołane!

gdzie oglądać gp warszawy
Fot. Natalia Gotter

Autor: Łukasz Kachel

GP Włoch odwołane!


Pandemia koronawirusa ponownie daje się we znaki kibicom i działaczom środowiska żużlowego. Tym razem ze względu na panującą w Europie sytuację epidemiologiczną zdecydowano o przesunięciu inauguracji cyklu Grand Prix, a co za tym idzie o odwołaniu zawodów we Włoszech.

GP Włoch pierwotnie miało się odbyć 24 kwietnia na torze w Terenzano. Kilka miesięcy temu promotorzy mistrzostw świata hucznie zapowiadali symboliczny powrót cyklu Speedway Grand Prix do tego kraju. Niestety, na ściganie na najwyższym poziomie we Włoszech, będziemy musieli poczekać przynajmniej do kolejnego sezonu.

W poniedziałek FIM, BSI, FMI oraz Moto Club ogłosiły decyzję o odwołaniu zawodów ze względu na zagrożenie spowodowane pandemią. W związku z odwołaniem pierwszej rundy w Terenzano, inauguracja mistrzostw świata w sezonie 2021 została przeniesiona na 22 maja, kiedy to ma odbyć się GP Niemiec w Teterowie. Niestety na ten moment, sytuacja epidemiologiczna w Niemczach również nie wygląda korzystnie, tak więc możliwość rozegrania kolejnego cyklu stoi pod dużym znakiem zapytania.

Fot. Natalia Gotter

baner 1200 200

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *