Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Gollob o powrocie Davida Bellego: „Przychodzi lepszym zawodnikiem, niż odchodził”

David Bellego dołącza do Grupy Azoty Unia Tarnów
Fot. Emilia Hamerska – Lengas

Autor: Dawid Ociepa

Gollob o powrocie Davida Bellego: „Przychodzi lepszym zawodnikiem, niż odchodził”

David Bellego po roku przygody w PGE Ekstraligi, zdecydował się na powrót do niższego szczebla rozgrywkowego. W barwach FOGO Unii Leszno osiągnął średnią biegopunktową na poziomie 1,487, a poza pojedynczymi dobrymi występami nie pokazał się zbyt dobrze. Tomasz Gollob na antenie Canal+ Sport 5 wypowiedział się o tym, co mógł mu dać rok w Najlepszej Żużlowej Lidze Świata.

Kędziora uspokaja: W tej chwili start Woryny nie jest zagrożony

Z tego co pamiętam, to odeszli z tego klubu do innych. Bellego odszedł do Leszna i otwarcie trzeba powiedzieć, myślał, że zrobi progres i da mu to rozwój. Tak naprawdę to on powinien się wypowiedzieć, wrócił do Bydgoszczy i dobrze się czuje. Wrócił do Bydgoszczy i przychodzi lepszym zawodnikiem, niż odchodził. – w taki sposób ocenił sytuację Tomasz Gollob.

Niestety, w pierwszym meczu Abramczyk Polonii Bydgoszcz francuski żużlowiec nie udowodnił tezy polskiego indywidualnego mistrza świata. Zdobył zaledwie 8 punktów z dwoma bonusami, co przełożyło się na dość bliski wynik 49-41 w spotkaniu przeciwko H. Skrzydlwska Orłowi Łódź.

Najbliższa okazja dla Davida Bellego do lepszego występu będzie dopiero w trzeciej kolejce. Poloniści nie zmierzą się bowiem na wyjeździe w Landshut w najbliższą niedzielę ze względu na niekorzystne prognozy pogody.

Fot. Emilia Hamerska – Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *