Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Gleb Czugunow zaskoczony postawą drużyny z Łodzi

Gleb Czugunow
Fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Grzęda

Gleb Czugunow zaskoczony postawą drużyny z Łodzi

Piątkowe zaległe spotkanie Metalkas 2. Ekstralidze pomiędzy Arged Malesą Ostrów, a H. Skrzydlewska Orłem Łódź zakończyło się wygraną gospodarzy, 47-43. Bardzo dobry występ w nim zanotował Gleb Czugunow, zawodnik gospodarzy otarł się o czysty komplet, zdobywając aż czternaście punktów, walnie przyczyniając się do końcowego triumfy swojego zespołu.

Wolałbym troszkę nudniejsze spotkania na ostrowskim stadionie. Lepiej by to było, spokojniej, musimy nad tym poćwiczyć troszkę. Tor był podobny do tego na czwartkowym treningu, za co dziękuję sztabowi. Jestem troszkę zaskoczony drużyna z Łodzi, że dopasowali się wtedy, dzisiaj był zupełnie inny tor i znowu się dopasowali. Nic im nie ujmuje, ale trzeba ich za to pochwalić. – tak na gorąco podsumował występ swojej drużyny.

Dwudziestoczterolatek bardzo dobrze spisuje się na domowym torze. W trzech dotychczasowych spotkaniach w Ostrowie Wielkopolskim był zawsze liderem swojego zespołu. Wszak jego najgorszym występem jest aż 12 punktów, a jego średnia domowa to aż 2,625. Zdecydowanie gorzej wygląda jego postawa na wyjazdach, tam średnio zdobywa 1,556 punktu na bieg, co jest zdecydowanie gorszym wynikiem, jednak sam uważa, że jest za wcześnie, aby mówić o jego kłopotach na obcych torach.

Ja troszkę inaczej na to patrzę, odjechałem dwa mecze wyjazdowe, w Rybniku, gdzie jechałem z defektem, pęknięta gumką między silnikiem i gaźnikiem, silnik zaciągnął dodatkowe powietrze i ustawienia można było wyrzucać do kosza. Aczkolwiek w Krośnie uważam, że przekombinowaliśmy z ustawieniami. Ja swoje wyjazdy oceniam inaczej, za mało spotkań jeszcze odjechałem, żeby mówić o głębszym problemie. – uważa.

Dotychczasowy sezon na zapleczu PGE Ekstraligi układa się bardzo interesująco. Rywalizacja zarówno w czubie tabeli jak i na jej dole jest bardzo wyrównana. Pięć pierwszych drużyn w lidze dzielą zaledwie trzy punkty. Taka sama jest różnica pomiędzy zespołami z trzech ostatnich pozycji. W opinii Czugunowa faza play-off będzie bardzo zacięta, a wygra ten, kto będzie popełniał mniej błędów oraz nie będzie trapiony przez kontuzje.

To jest runda zasadnicza, ją trzeba odjechać najlepiej być jak najwyżej. Również trzeba zakończyć ją zdrowo. Play-off będą ciekawe, uważam, że wygra ten, który będzie popełniał najmniej błędów, największe koncentracje i błędów zespole. Będziemy nad tym wszystkim pracować. Mamy doświadczony sztab szkoleniowy, myślę, że jesteśmy na dobrej drodze.

Gleb Czugunow
Fot. Jakub Malec
438170161 1124646025242144 6992331275283411497 n
Fot. Jakub Malec

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×