Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

GKM ma dość! Młody talent pojedzie za Pedersena w Częstochowie?

Żużel
Fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

GKM ma dość! Młody talent pojedzie za Pedersena w Częstochowie?

Kevin Małkiewicz to utalentowany junior grudziądzkiej drużyny, który jednak nie miał jeszcze okazji zadebiutować w PGE Ekstralidze. Zawodnik koończy 16 lat już 3 sierpnia, co uprawnia go do startów w najlepszej żużlowej lidze świata. Dzień później odbędzie się z kolei spotkanie pomiędzy Tauron Włókniarzem Częstochowa a ZOOleszcz GKM-em Grudziądz.

Lider Motoru skomentował świetny mecz z Włókniarzem Częstochowa

Nicki Pedersen nie jedzie najlepszego sezonu. Ponadto w ostatnich miesiącach mocno ucierpiała jego reputacja. Duńczyk notorycznie notuje defekty, dziwnym trafem dopiero wtedy, gdy znajduje się na ostatniej pozycji bez szansy nawiązania walki o punkty. Dzięki tym zabiegom nie ma on na koncie jeszcze ani jednego „zera” w tym sezonie PGE Ekstraligi. W ostatnim meczu przeciwko ebut.pl Stali Gorzów w niezrozumiały sposób ostro zajechał tor jazdy koledze z drużyny – Maxowi Fricke’owi, gdy wynik biegu i meczu był już dawno ustalony.

W Grudziądzu początkowo chcieli porozumieć się z Pedersenem odnośnie startów w sezonie 2024, jednak to zmieniło się w ostatnich tygodniach. Obecnie 46-latek jest na wylocie z klubu, a działacze mogą wysłać ważny sygnał w świat już podczas ostatniej kolejki sezonu zasadniczego, kiedy GKM pojedzie w Częstochowie.

Grudziądzanie musieliby dokonać cudu pod Jasną Górą i jednocześnie liczyć na to, że Fogo Unia Leszno nie zdobędzie punktów w Krośnie, by awansować do fazy play-off. Jest to jednak na tyle mało prawdopodobne, że działacze z Grudziądza chcą niejako „odpuścić” mecz w Częstochowie i dać szansę młodemu Kevinowi Małkiewiczowi w miejsce Nickiego Pedersena. Duńczyk tym samym otrzymałby spory cios wizerunkowy.

16-letni Małkiewicz w takim wypadku zadebiutowałby na pozycji przeznaczonej dla młodzieżowca, natomiast w miejsce Pedersena w roli seniora przed sezonem 2024 sprawdziłby się Kacper Pludra. Patrząc przyszłościowo, choć to tylko jeden mecz, może okazać się to niezwykle wartościowy test zarówno dla Pludry, jak i Małkiewicza. Jeśli GKM zamierza podziękować Pedersenowi, nic nie stoi na przeszkodzie, by nie wystawić go w ostatnim meczu sezonu.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *