Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Świetne wiadomości dla grudziądzan! GKM Grudziądz skorzysta z zastępstwa zawodnika

GKM Grudziądz
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Krzysztof Choroszy

Świetne wiadomości dla grudziądzan! GKM Grudziądz skorzysta z zastępstwa zawodnika

ZOOleszcz GKM Grudziądz dzisiaj stanie przed ogromnym wyzwaniem. Na stadion przy ulicy Hallera przyjeżdża bowiem lokalny rywal „Gołębi” KS Apator Toruń. Grudziądzanie bardzo będą chcieli wygrać w tym spotkaniu i zdobyć dwa duże punkty, które mogą przybliżyć ich do ostatecznego utrzymanie w PGE Ekstralidze, a być może nawet awansu do fazy play-off. Dla kibiców z Grudziądza fantastyczną wiadomością jest to, że za Jasona Doyle’a będzie stosowane zastępstwo zawodnika.

Mistrz świata z 2017 roku w czwartek uczestniczył w bardzo źle wyglądającym wypadku podczas spotkania ligi angielskiej. Badania, które Doyle przeszedł po kraksie w Wielkiej Brytanii, wykazały, że Australijczyk ma pęknięte żebra, a także uraz barku. Początkowo nie było wiadomo, czy grudziądzanie będą mogli korzystać z zastępstwa zawodnika. To bowiem wymagałoby przedstawienia zwolnienia lekarskiego przez żużlowca, co wykluczałoby go z walki w Grand Prix Czech w Pradze. Początkowo wydawało się, że nie skorzystają oni z tzw. „zz-tki”, a za Doyle’a wystąpi junior. Dla fanów GKM-u są jednak dobre wiadomości.

GKM Grudziądz za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że w dzisiejszym spotkaniu będzie stosowane zastępstwo zawodnika. To oznacza, że „Gołębie” w starciu z Apatorem będą mogli zamieniać Australijczyka innymi zawodnikami znajdującymi się w składzie. To z kolei daje szanse na to, że grudziądzanie mogą powalczyć z torunianami.

Początek meczu pomiędzy ZOOleszcz GKM-em Grudziądz a KS Apatorem Toruń zaplanowany jest na godzinę 19:15. Transmisja z tego spotkania będzie dostępna na antenie Canal+ Sport. Będzie można również na żywo śledzić przebieg tego starcia na naszym portalu. (link TUTAJ)

Jason Doyle
Fot. Jakub Malec
Klasyfikacja Generalna Grand Prix na żużlu
Fot. Taylor Lanning

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×