Żużel - Best Speedway Tv

Fundacja Polskiego Związku Motorowego ma już 15 lat | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Fundacja Polskiego Związku Motorowego

Fundacja Polskiego Związku Motorowego ma już 15 lat

Fundacja Polskiego Związku Motorowego ma już 15 lat

Fundacja Polskiego Związku Motorowego obchodziła 5 grudnia br. 15 urodziny. Fundacja jako organizacja związana ze sportami motorowymi wspiera ofiary nieszczęśliwych wypadków, które miały miejsce podczas imprez sportowych.

Fundacja Polskiego Związku Motorowego rozpoczęła swoją działalność w dniu 5 grudnia 2007 roku. Jak czytamy na jej stronie internetowej powstała ona z myślą o niesieniu pomocy ofiarom wypadków drogowych i sportowcom sportów motorowych. Fundacja pragnie też zapobiegać wypadkom drogowym poprzez propagowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i ograniczać skutki wypadków poprzez upowszechnianie wiedzy o zasadach udzielania pierwszej pomocy. 

Fundacja Polskiego Związku Motorowego w celu zapobiegania wypadkom drogowym prowadzi działania służące upowszechnianiu wiedzy o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Inicjuje szkolenia i kursy z zakresu ratownictwa medycznego, organizuje programy edukacyjne, konferencje i seminaria. Wspiera programy badawcze i finansuje ekspertyzy w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zapobiegania wypadkom drogowym – czytamy na stronie PZM.

Marian Maślanka: “Nie nazwałbym Stali pewniakiem do awansu”

Za główne cele Fundacja Polskiego Związku Motorowego stawia sobie:

  • niesienie pomocy ofiarom wypadków drogowych w procesie leczenia oraz rehabilitacji
  • niesienie pomocy sportowcom sportów motorowych, którzy ulegli wypadkom podczas zawodów sportowych w procesie leczenia oraz rehabilitacji;
  • upowszechnienie w społeczeństwie wiedzy o zasadach udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych;
  • upowszechnienie w społeczeństwie, w szczególności wśród dzieci i młodzieży, wiedzy o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Fot. PZM

ODWIEDŹ MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV NA KANALE YouTube

Reklamy

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×