Przejdź do treści
Aktualności

Fundacja Polskiego Związku Motorowego ma już 15 lat

Fundacja Polskiego Związku Motorowego

Autor: Sebastian Krauz

Fundacja Polskiego Związku Motorowego ma już 15 lat

Fundacja Polskiego Związku Motorowego obchodziła 5 grudnia br. 15 urodziny. Fundacja jako organizacja związana ze sportami motorowymi wspiera ofiary nieszczęśliwych wypadków, które miały miejsce podczas imprez sportowych.

Fundacja Polskiego Związku Motorowego rozpoczęła swoją działalność w dniu 5 grudnia 2007 roku. Jak czytamy na jej stronie internetowej powstała ona z myślą o niesieniu pomocy ofiarom wypadków drogowych i sportowcom sportów motorowych. Fundacja pragnie też zapobiegać wypadkom drogowym poprzez propagowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i ograniczać skutki wypadków poprzez upowszechnianie wiedzy o zasadach udzielania pierwszej pomocy. 

Fundacja Polskiego Związku Motorowego w celu zapobiegania wypadkom drogowym prowadzi działania służące upowszechnianiu wiedzy o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Inicjuje szkolenia i kursy z zakresu ratownictwa medycznego, organizuje programy edukacyjne, konferencje i seminaria. Wspiera programy badawcze i finansuje ekspertyzy w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zapobiegania wypadkom drogowym – czytamy na stronie PZM.

Marian Maślanka: “Nie nazwałbym Stali pewniakiem do awansu”

Za główne cele Fundacja Polskiego Związku Motorowego stawia sobie:

  • niesienie pomocy ofiarom wypadków drogowych w procesie leczenia oraz rehabilitacji
  • niesienie pomocy sportowcom sportów motorowych, którzy ulegli wypadkom podczas zawodów sportowych w procesie leczenia oraz rehabilitacji;
  • upowszechnienie w społeczeństwie wiedzy o zasadach udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych;
  • upowszechnienie w społeczeństwie, w szczególności wśród dzieci i młodzieży, wiedzy o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Fot. PZM

ODWIEDŹ MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV NA KANALE YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *