Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Frederik Jakobsen stawia sprawę jasno -„Chcemy znaleźć się na szczycie tej ligi”

Frederik Jakobsen
Fot. Anna Kłopocka

Autor: Redakcja

Frederik Jakobsen stawia sprawę jasno -„Chcemy znaleźć się na szczycie tej ligi”

Żużlowcy z Arged Malesy Ostrów już rozpoczęli intensywne treningi na własnym torze, a wśród nich znalazł się nowy nabytek drużyny, Frederik Jakobsen. Duńczyk, który niedawno dołączył do zespołu, w rozmowie z Kurierem Ostrowskim podzielił się swoimi wrażeniami po pierwszych zajęciach, oceniając swoją formę oraz zdradzając cele, jakie stawia przed sobą i zespołem w nadchodzącym sezonie.

Ostatni sezon Jakobsena w Ekstralidze nie był zbyt udany, co skłoniło go do podjęcia wyzwania w Arged Malesie Ostrów. Zawodnik wyznaje, że potrzebuje kilku treningów, aby poczuć się komfortowo na torze, ale już teraz czuje się pewniej po niedawnych przejażdżkach w Australii.

– Zwykle potrzebuje kilku treningów, aby poczuć się pewnie na motocyklu. Mogę nawet powiedzieć, że już jest nieźle, bo byłem w Australii, gdzie miałem okazję pojeździć. To było około 3/4 tygodnie temu. Wejście w sezon nie będzie zatem dla mnie trudnością – stwierdził Jakobsen

Drużyna z Ostrowa przeszła gruntowne zmiany przed rozpoczęciem nowego sezonu, dzięki transferom kilku doświadczonych zawodników. Chris Holder, Gleb Czugunow i Frederik Jakobsen dołączyli do składu, co sprawia, że zespół jest teraz silniejszy i bardziej zrównoważony.

Frederik Jakobsen wyraźnie określa ambicje drużyny na zbliżający się sezon. Zawodnicy Arged Malesy Ostrów pragną stanąć na najwyższym stopniu podium ligi. Jakobsen podkreśla, że kluczowym elementem jest skoncentrowanie się na kolejnych krokach, rozpoczynając od półfinałów, poprzez finały, aż po ostateczne zwycięstwo. Duńczyk podkreśla jednak potrzebę skupienia się na bieżących wyzwaniach i konsekwentnego dążenia do celu.

– Chcemy znaleźć się na szczycie tej ligi. O to będziemy walczyć, bo wiemy, że mamy naprawdę silną drużynę. Musimy stawiać  kolejne kroki. Najpierw dostać się do półfinału, a później znaleźć się w wielkim finale, a na końcu postarać się o zwycięstwo w rozgrywkach. 

Nowy sezon zapowiada się obiecująco dla Arged Malesy Ostrów, a Frederik Jakobsen jest gotów do udziału w tej ekscytującej walce na torze żużlowym o określone cele, a głównym będzie na pewno awans ostrowskiej drużyny do PGE Ekstraligi.

Frederik Jakobsen
Fot. Michał Szmyd
Frederik Jakobsen

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *