Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Wiktor Jasiński upadł na treningu „Nowy kevlar już ochrzczony”

Wiktor Jasiński
Fot. Anna Kłopocka

Autor: Krzysztof Grzęda

Wiktor Jasiński upadł na treningu „Nowy kevlar już ochrzczony”

W sobotnie popołudnie na torze w Ostrowie Wielkopolskim po raz pierwszy w tym roku można było usłyszeć warkot żużlowych motocykli, bowiem odbył się premierowy trening z udziałem zawodników ostrowskiego klubu oraz innych występujących gościnnie zawodników.

Przy ulicy Piłsudskiego stawili się wszyscy zawodnicy drużyny Mariusza Staszewskiego, poza Tobiaszem Musielakiem, który trenował w Lesznie. Natomiast całkiem licznie zgromadzeni kibice mogli oglądać na torze oprócz zawodników lokalnego zespołu m.in. Jacka Holdera, Matiasa Nielsena, Adriana Cyfera, czy Rasmusa Jensena. Niezbyt udanie sezon na polskich torach rozpoczął nowy nabytek Ostrovii, Wiktor Jasiński. Upadł on na tor, ale jak przyznaje, nowy kevlar został „ochrzczony”.  „Miałem mały poślizg, bo tor był trochę bardziej przyczepny i spodziewałem się bardziej twardego łuku, ale nowy kevlar już ochrzczony, więc mam nadzieję, że już przyniesie szczęście w sezonie.” – tak w rozmowie z Kurierem Ostrowskim skomentował swój upadek.

Dla Jasińskiego nadchodzący sezon będzie przełomowym, bo pierwszy raz opuścił macierzystą Stal Gorzów oraz PGE Ekstraligę. Dlatego bardzo ważne będzie się pokazać z dobrej strony, ponieważ w przyszłym roku nie będzie traktowany jako zawodnik U24, dlatego będzie mu trudniej o miejsce w składzie i jak sam przyznaje, jego celem jest dalej jeździć na żużlu.

Na pewno będzie to bardzo ważny rok, mam z tymi roku 24. To będzie też pierwszej sezonu w pierwszej lidze, bo w sumie swoją karierę spędziłem w Ekstralidze. Zacząłem bardzo późno swoją przygodę. Więc zobaczymy, co przyniesie ten rok. Mam nadzieje, że będą same pozytywne aspekty. Wiadomo to jest sport, trzeba z każdym zwyciężać, żeby być tym najlepszym. Mam nadzieje, że sezon pokażę, że mogę jeździć dal na żużlu i taki jest cel. – mówi o nadchodzącym sezonie

Celem każdego zawodnika jest jazda wśród najlepszych i nie inaczej jest w przypadku Wiktora Jasińskiego, choć przy braku statusu zawodnika U24 może być mu trudniej wrócić do PGE Ekstraligi, to on sam wierzy w powrót do elity.

Mam nadzieję, że to jazda w Ostrowie da to doświadczeniem i zaprocentuje. Czy za rok, czy za dwa za jakiś okres czasu, wrócę do ekstraligi. Tak jest cel na dalszy okres mojej kariery, a co będzie, to czas pokaże. – zakończył rozmowę z Kurierem Ostrowskim.

2024 03 09 pierwszy trening tz ostrovia 66 1710150542 0542
Fot. Anna Kłopocka
2024 03 09 pierwszy trening tz ostrovia 153 1710150543 0543
Fot. Anna Kłopocka

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *