Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Franciszek Majewski w Polonii Bydgoszcz. Prezes oficjalnie potwierdza

franciszek majewski
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Franciszek Majewski w Polonii Bydgoszcz. Prezes oficjalnie potwierdza

Wiele się w ostatnich miesiącach mówiło o przenosinach Franciszka Majewskiego do jednego z klubów Metalkas 2. Ekstraligi lub PGE Ekstraligi. Wiemy już, gdzie młody zawodnik będzie kontynuował swoją karierę. Wybór padł na Bydgoszcz, a doniesienia te potwierdził już sam prezes Jerzy Kanclerz.

Kontrakt podpisany

O Franciszka Majewskiego toczyła się walka na rynku transferowym. 17-latek pokazywał się z dobrej strony w rozgrywkach Krajowej Ligi Żużlowej i już sam ten fakt sprawiał, że odejście do innego zespołu było dość prawdopodobne. Potem okazało się, że Kolejarz Rawicz nie przystąpi do tegorocznych rozgrywek ligowych i sprawa stała się już jasna: junior musiał rozpocząć poszukiwania nowego miejsca pracy. Parę tygodni temu jasnym stało się, że ostateczna rywalizacja rozegra się między klubami z Bydgoszczy oraz Torunia. Ostatecznie wychowanek rawickiego Kolejarza wybrał tę pierwszą opcję.

 Podpisaliśmy z Franciszkiem Majewskim i jego rodzicami kontrakt, bo ten żużlowiec dopiero w grudniu kończy 18 lat i w takim przypadku jest wymagana zgoda rodziców – oficjalnie potwierdza Jerzy Kanclerz, prezes Abramczyk Polonii Bydgoszcz w rozmowie z portalem elka.pl.

Do załatwienia pozostały formalności

Klub z województwa kujawsko-pomorskiego musi jeszcze zapłacić ekwiwalent za wyszkolenie Majewskiego klubowi z Rawicza. Regulamin mówi, że maksymalnie może być to kwota równa 240 000 złotych. Prezes Kanclerz nakreśla, jak wygląda sytuacja w tej sprawie.

 – Jestem w kontakcie telefonicznym z panią, która reprezentuje klub z Rawicza i chcielibyśmy tę sprawę załatwić najszybciej jak to się da – mówi sternik klubu z Bydgoszczy.

Franciszek Majewski stanie więc przed nowym wyzwaniem w swojej karierze i wejdzie do ligi poziom wyżej. Będzie miał u swojego boku wypożyczonego z Włókniarza imiennika – Franciszka Karczewskiego. Abramczyk Polonia Bydgoszcz dzięki tym dwóm transferom zdecydowanie wzmocniła swój zespół, który być może aż tak nie odczuje straty Wiktora Przyjemskiego z pozycji młodzieżowej.

Żużel
Fot. Roman Biliński
utalentowany junior
Fot. Czarny Produtions

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *