Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Franciszek Majewski oficjalnie bez klubu! GKSŻ poniformowała

Franciszek Majewski
Fot. Czarny Productions

Autor: Jakub Bielak

Franciszek Majewski oficjalnie bez klubu! GKSŻ poniformowała

Główna Komisja Sportu Żużlowego opublikowała w czwartkowe wczesne popołudnie komunikat dotyczący trójki młodzieżowców Kolejarza Rawicz. W obliczu tego, że klub nie przystąpi do rozgrywek, zawodnicy są oficjalnie już wolnymi agentami.

W związku z decyzją Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego z dnia 27.01.2024 roku i oddaleniem odwołania i utrzymaniem w mocy zaskarżonej decyzji odmawiającej przyznania licencji klubowi RKS Kolejarz Rawicz na sezon 2024, następujący zawodnicy, zgodnie z art. 215 ust. 3 i art. 218 ust. 2 pkt 5 Regulaminu Przynależności Klubowej w Sporcie Żużlowym – kontrakty z następującymi zawodnikami zostały rozwiązane automatycznie, a zawodnicy zwolnieni z klubu:

– Franciszek Majewski

– Kacper Kłosok

– Kacper Klimek

Czytamy w najnowszym komunikacie GKSŻ

Wszyscy oni są wolnymi zawodnikami. Natomiast, zgodnie z regulaminem, za każdego z nich należy się Kolejarzowi ekwiwalent za wyszkolenie – czytamy na polskizuzel.pl

Oczywiście najgorętszym nazwiskiem z wymienionej wyżej trójki jest Franciszek Majewski. O młodego zawodnika walczą kluby zarówno występujące w sezonie 2024 w Metalkas 2. Ekstralidze, jak i na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Oficjalne zwolnienie juniora z dotychczasowego klubu powinno przyspieszyć proces podpisania kontraktu z nowym pracodawcą. O losach Majewskiego będziemy informować na bieżąco.

Żużel
Fot. Roman Biliński
utalentowany junior
Fot. Czarny Produtions

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×