Żużel - Best Speedway Tv

Fogo Unia Leszno pokonuje zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa! Inauguracja PGE Ekstraligi z niespodzianką. | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Fogo Unia Leszno pokonuje zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa! Inauguracja PGE Ekstraligi z niespodzianką.

Fogo Unia Leszno pokonuje

Fogo Unia Leszno pokonuje zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa! Inauguracja PGE Ekstraligi z niespodzianką.

W piątek 8 kwietnia, mimo niesprzyjającej przez cały tydzień aury oficjalnie ruszył sezon 2022. Pierwszym, a dokładniej inauguracyjnym spotkaniem było starcie pomiędzy zielona-energia.com Włókniarzem Częstochowa a Fogo Unią Leszno. Na stadion przy Olsztyńskiej przyjechał w zmienionym składzie zespół Piotra Barona, co tym bardziej przykuło uwagę fanów czarnego sportu.

W leszczyńskim teamie zabraknie w tym roku Emila Sajfutdinowa, a w jego miejsce klub zakontraktował Francuza Davida Bellego, który w tym meczu zaliczył swój debiut w Ekstralidze. Dodatkowo w szeregi formacji juniorskiej wstąpił dobrze zapowiadający się Hubert Jabłoński. W biało-zielonych barwach jedyną zmianą jest trener, po 5 latach nieobecności wrócił Lech Kędziora. Brak wymiany zawodników to taktyka w dążeniu do celu Michała Świącika. Z jednej strony taki sam skład pod wodzą nowego szkoleniowca, a z drugiej dwa debiuty w Ekstralidze, to wszytko zapowiadało bardzo ciekawy mecz i tam też było.

FBF8B91C 4B42 4183 B1DE 284E6AC20166

Kiedy w biegu otwierającym zawody taśma poszła z górę rewelacyjnie wystartował Jason Doyle, który do końca nie oddał prowadzenia. Za plecami Autralijczyka jechali odpowiednio Kacper Woryna i Leon Madsen, niestety drugiego miejsca Polak nie dał rady dowieźć, gdyż na pierwszym łuku ostatniego już okrążenia zaliczył upadek, na którym skorzystał David Bellego, przywożąc do mety swój pierwszy punkt. Bieg skończył się 4:2 dla gości.

Reklamy

W związku z tym, że przebudowano tor w Częstochowie i zmieniła się jego długość, dzisiaj ustanowiony został nowy rekord toru już właśnie w tym wyścigu (Jason Doyle 63.63sek.)! Kolejny start (juniorski) należał pewnie do Kuby Miśkowiaka, ale furorę zrobił Hubert Jabłoński, dowożąc 2 punkty. Mateusz Świdnicki mimo, że wysunął się na szeroką nie dał rady wyprzedzić juniora Byków, co dało wynik na plus dla Częstochowy. Kiedy doszło do remisu zaczęły budować się coraz większe emocje.

Biegiem, który przerwał tą równą passę był bieg numer 7, wtedy to para Lwów Madsen – Smektała przewożąc rywali na 5:1 wysunęła swój zespół na prowadzenie. Na reakcję ze strony Leszna nie trzeba było długo czekać, ponieważ następny wyścig należał właśnie do nich, podwójne zwycięstwo znowu wyrównało szale. Do niebezpiecznej sytuacji w gonitwie dziewiątej doprowadził ukarany ostrzeżeniem Jason Doyle.

Na pierwszym łuku pociągnęło Autralijczyka, a ten uderzył w Leon Madsena, ale na szczęście do upadku nie doszło, ponieważ Duńczyk utrzymał się na motocyklu. Tę sytuację wykorzystał szybki Janusz Kołodziej, który pewnie pomknął na przód stawki. Do końca tego biegu trwała walka pomiędzy Doylem a Madsenem o drugą lokatę, ostatecznie górą Leon. Po tym wyścigu leszczynianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie.

6783F37C 096D 41DB 9016 F0A45EFAF85C

Drużynie Lecha Kędziory tej straty nie udało się już odrobić, mimo starań w biegach nominowanych mecz zakończył się przegraną na swoim torze 44:46. Kolejny raz Fogo Unia Leszno pokonała w Częstochowie gospodarzy.

W klubie Michała Świącika zawiódł na pewno Jonas Jeppesen ( 1 z bonusem w dwóch startach), brakowało również oczek Bartosza Smektały, który po dobrym rozpoczęciu zawodów, przyjeżdżał na ostatnich pozycjach. Na brawa w tym teamie zasługuje Leon Madsen (15 pkt. w 6 startach) i Kacper Woryna, ponieważ oprócz upadku w pierwszym biegu uzbierał 10 oczek.

W Lesznie zaś Piotr Baron może być zadowolony z postawy prawie wszystkich seniorów, ale osobą na którą najbardziej skierowane zostały oczy kibiców, to młodzieżowiec Hubert Jabłoński! Junior w swoim ekstraligowym debiucie zapisał przy swoim nazwisku 6 z bonusem !

Punktacja:

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – 44
9. Leon Madsen – 15 (2,3,2,2,3,3)
10. Bartosz Smektała – 4+1 (2,2*,0,0,-)
11. Kacper Woryna – 10 (u,3,3,2,1,1)
12. Jonas Jeppesen – 1+1 (1*,0,-,-,-)
13. Fredrik Lindgren – 6 (2,3,0,1)
14. Mateusz Świdnicki – 4+2 (1,1*,1,1*)
15. Jakub Miśkowiak – 4+1 (3,0,0,1*)
16. Kajetan Kupiec – ns

Fogo Unia Leszno – 46
1. Jason Doyle – 11 (3,2,1,3,2)
2. Janusz Kołodziej – 10+1 (3,1*,3,3,0)
3. David Bellego – 7+2 (1,1*,3,2*,0)
4. Jaimon Lidsey – 4+1 (0,2,2*,0)
5. Piotr Pawlicki – 8 (0,1,2,3,2)
6. Hubert Jabłoński – 6+1 (2,3,1*)
7. Antoni Mencel – 0 (0,0,0)
8. Maksym Borowiak – ns

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×