Żużel - Best Speedway Tv

Finał ligi przy pustych trybunach?! | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
trybunach

Finał ligi przy pustych trybunach?!

Finał ligi przy pustych trybunach?!

Ważą się losy obecności kibiców na trybunach w trakcie finałowego meczu eWinner 1. Ligi. Do wojewody lubuskiego wpłynął wniosek o zamknięcie obiektu Stelmet Falubazu Zielona Góra na rewanżowy pojedynek z Cellfast Wilkami Krosno. To pokłosie wydarzeń w trakcie spotkania półfinałowego z Abramczyk Polonią Bydgoszcz.

Istnieje ryzyko całkowitego zamknięcia stadionu na mecz rozstrzygający o złotym medalu i awansie jednej z ekip do PGE Ekstraligi. O złożeniu wniosku przez policję poinformował prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki w programie Prezydent w 96FM. Jednocześnie zaznaczył, że w mieście nie będzie żadnej tolerancji dla pseudokibiców. Odbyło się spotkanie z wojewodą, który poprosił o dodatkowe informacje i prawdopodobnie wkrótce poznamy decyzję organu zarządzającego.

Przypomnijmy, że za wybryki stadionowych bandytów na zielonogórski klub nałożono karę w wysokości 80 tysięcy złotych. Półfinał przy W69 mógł się jednak zakończyć walkowerem dla drużyny gości, gdyż sędzia w pewnym momencie przerwał spotkanie ze względu na używanie materiałów pirotechnicznych na trybunach.

Prezydent Zielonej Góry zaznaczył jednak, że zrobi wszystko, aby nie doszło do odpowiedzialności zbiorowej. W istocie zamknięcie stadionu na decydujący o awansie mecz byłoby niemałym skandalem i wizerunkowym blamażem Stelmet Falubazu. Finałowe starcie z Cellfast Wilkami Krosno odbędzie się 18 września, już w tę niedzielę pierwszy mecz na Podkarpaciu.

fot. Marta Astachow

Zostaw komentarz

×