Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Falubaz Zielona Góra potwierdza odejście lidera! Max Fricke: Ściganie się dla Was to był przywilej i zaszczyt

Falubaz Zielona Góra

Autor: Sebastian Krauz

Falubaz Zielona Góra potwierdza odejście lidera! Max Fricke: Ściganie się dla Was to był przywilej i zaszczyt

Falubaz Zielona Góra potwierdził to, o czym mówiło się od dawna. Po dwóch latach z klubu odchodzi Max Fricke, który po rocznej przerwie wraca do PGE Ekstraligi. Zarówno klub jak i zawodnik wydali oświadczenia, w których podziękowali sobie za ostatnie lata.

Max Fricke w sezonie 2022 był jedną z gwiazd eWinner 1 Ligi. Uczestnik cyklu Grand Prix w sezonie 2022 zdobył najwięcej punktów (209) i wygrał najwięcej biegów (51) w całej lidze. Kapitalny sezon na zapleczu poskutkował transferem powrotnym do PGE Ekstraligi. Nowym klubem Australijczyka ma być GKM Grudziądz. W minionym sezonie uzyskał on średnią biegopunktową na poziomie 2,309. O rozstaniu z zawodnikiem poinformował Falubaz Zielona Góra w oficjalnym komunikacie.

– Max, dziękujemy za dwa lata wspaniałej walki o ważny dla nas sportowy cel. Twój talent i ambicja sprawiły, że byłeś jednym z najlepszych zawodników Ewinner 1 ligi żużlowej i prawdziwym liderem Stelmetu Falubazu Zielona Góra. Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy z Tobą współpracować – czytamy na stronie klubu.

Żużel w Łodzi pod znakiem zapytania? Co z torem na sezon 2023?

Sam zawodnik, za pośrednictwem swoich social mediów, także pożegnał się z klubem, dziękując za ostatnie dwa lata, jakie spędził w Zielonej Górze.

– Dziękuję klubowi z Zielonej Góry za ostatnie 2 sezony. Ściganie się dla Was to był przywilej i zaszczyt. Wsparcie fanów było czymś naprawdę wyjątkowym. W przyszłym sezonie będę występował w innych barwach, ale Falubazowi życzę samych sukcesów. Nie żegnajmy się, powiedzmy do zobaczenia później – napisał Max Fricke.

Max Fricke to dwukrotny medalista Speedway of Nations (złoty – 2022 oraz brązowy 2019), Indywidualny Mistrz Świata Juniorów (2016) oraz Drugi Wicemistrz (2017), srebrny (2016 i 2017) oraz brązowy (2015) medalista Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, dwukrotny złoty medalista indywidualnych mistrzostw Australii (2019, 2020). Ze Spartą Wrocław wywalczył trzy medale Drużynowych Mistrzostw Polski (srebrny – 2019, oraz brązowy – 2018 i 2020).

Fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Falubaz Zielona Góra potwierdza odejście lidera! Max Fricke: Ściganie się dla Was to był przywilej i zaszczyt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×