Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Falubaz żegna zawodników. Wiadomo, kto nie pojedzie w Ekstralidze

Falubaz
Fot. Marta Astachow

Autor: Jakub Bielak

Falubaz żegna zawodników. Wiadomo, kto nie pojedzie w Ekstralidze

Enea Falubaz Zielona Góra był bezkonkurencyjny w sezonie 2023 na zapleczu PGE Ekstraligi i bez większego problemu awansował do najlepszej żużlowej ligi świata. Awans musiał oczywiście wiązać się z poważnymi zmianami kadrowymi, tak aby skład miał realne szanse utrzymać Ekstraligę dla Zielonej Góry. Dziś klub oficjalnie pożegnał się z kilkoma zawodnikami.

W mediach społecznościowych klubu zamieszczono wzruszające wideo pożegnalne. W poście z kolei podkreślono to, jak rodzinna i przyjazna atmosfera panowała w Zielonej Górze podczas dwuletniego pobytu w 1. Lidze Żużlowej.

Z klubem żegnają się Krzysztof Buczkowski, Luke Becker, Rohan Tungate, Maksym Borowiak, Wiktor Trofimow oraz Dawid Rempała: „Krzysztof, Rohan, Luke, Maksym, Dawid i Wiktor – zawsze będziemy o Was pamiętać, bo jesteście częścią naszej falubazowej rodziny. Postawą pełną zaangażowania i profesjonalizmu na torze i każdą wspólną chwilą poza nim zasłużyliście na uznanie zielonogórskich kibiców”. – przekazał Falubaz.

Szansę w PGE Ekstralidze dostaną zatem Przemysław Pawlicki oraz Rasmus Jensen. Do nich dołączyć mają Jan Kvech, Jarosław Hampel oraz młodszy z braci Pawlickich – Piotr. W najbliższych dniach oficjalnie wyjaśni się również, jak będzie wyglądała formacja młodzieżowa.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×