Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Prezes Falubazu o formalnościach związanych z awansem „Zaczęliśmy projekt Enea Falubaz 2024”

Falubazu
Fot. Marta Astachow

Autor: Jan Kamiński

Prezes Falubazu o formalnościach związanych z awansem „Zaczęliśmy projekt Enea Falubaz 2024”

Jakiś czas temu drużyna Falubazu Zielona Góra odniosła zwycięstwo w finale 1. Ligi Żużlowej. Dało im to możliwość powrotu do żużlowej elity, jaką jest PGE Ekstraliga. Pomimo tego, że do następnego sezonu jest jeszcze bardzo dużo czasu, to działacze klubu już musieli zająć się formalnościami związanymi z awansem.

Enea Falubaz Zielona Góra dokonał w tym sezonie historycznego wyczynu. Na całej długości rozgrywek nie przegrali ani jednego spotkania, co może być dla kibiców dobrym prognostykiem przed występami na wyższym szczeblu ligowym. Pomimo tego, co zawodnicy pokazują na torze, ważne są jednak sprawy dotyczące wszystkich uprawnień potrzebnych do występów w PGE Ekstralidze, o których nie mówi się tak często. Na ten temat uwagę zwrócił prezes klubu, Wojciech Domagała.

Jeszcze nie, świętowanie jeszcze trwa, a to, że szykujemy się na ekstraligę, to zaczęliśmy ten proces od dobrych kilku lat. Byliśmy w rozkroku, bo szykowaliśmy się na ekstraligę i pierwszą ligę. Klub jest w swoim reżimie i od poniedziałku rano zaczęliśmy projekt “Enea Falubaz 2024”. Dopięcie formalności, czyli zakup udziałów od klubu z Krosna, podobna sytuacja miała miejsce, gdy sprzedaliśmy do Ostrowa swoje udziały po spadku. Wykupienie swoich udziałów i zwykłe procedery. W klubie są takie osoby, które przez lata budowały Falubaz Zielona Góra i budowały markę. Sądzę, że ekstraliga się cieszy, ze Zielona Góra wróciła szczególnie po tych sygnałach, które mieliśmy – powiedział w Radiu Index.

Tak jak donosi sam prezes, to, czy finalnie ekipa Myszy będzie występować w najlepszej lidze świata nie było pewne i jako klub przygotowywali się na wszystkie możliwe ewentualności. Mówi też o naturalnym procesie zakupu udziałów od tegorocznego spadkowicza, czyli Wilków Krosno. Pewne jest zatem, że jeżeli wszystkie formalności zostaną dopięte, to wszystkie rozstrzygnięcia będą miały miejsce podczas walki na torze. Jak zespół Falubazu zaprezentuje się po dwuletniej przerwie od występów w PGE Ekstralidze? Tego dowiemy się już w następnym sezonie.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×