Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Czy Falubaz zakończy sezon zasadniczy bez porażki? Enea Falubaz Zielona Góra – ROW Rybnik [ZAPOWIEDŹ]

Falubaz

Autor: Paweł Płóciniak

Czy Falubaz zakończy sezon zasadniczy bez porażki? Enea Falubaz Zielona Góra – ROW Rybnik [ZAPOWIEDŹ]

W sobotę 12 sierpnia rozpoczniemy ostatnią przed fazą play-off kolejkę 1. ligi żużlowej. Zwycięzca rundy zasadniczej nadal niepokonany w tym sezonie Enea Falubaz Zielona Góra na swoim torze podejmie aktualnie czwartą drużynę w tabeli ROW Rybnik.

Przed nami 14. runda 1. ligi żużlowej, tuż przed najważniejszą fazą sezonu, czyli play-off zmierzą się drużyny z górnej części tabeli. Enea Falubaz Zielona Góra posiadający komplet 32 punktów będzie rywalizował z nadal walczącą o jak najwyższą lokatę po rundzie zasadniczej ekipą ROW-u Rybnik. Zdecydowanym faworytem tego spotkania są gospodarze, którzy w pierwszym spotkaniu osłabieni brakiem Luke Beckera oraz stratą w trakcie meczu Wiktora Trofimowa zwyciężyli w Rybniku 52:38.

Tomasz Bajerski wraca do „Skorpionów”!

Zespół z Zielonej Góry jest bardzo wyrównany w tym sezonie, czwórka seniorów drużyny zajmuję lokaty w top6 średnich biegopunktowych w 1. lidze. Enea Falubaz zwyciężył we wszystkich spotkaniach w tym roku, jednak ostatnio miał duże problemy w Poznaniu. PSŻ walczący o utrzymanie dzielnie walczył z liderem rozgrywek, a losy spotkania decydowały się w ostatnim biegu. Czy można mówić o kryzysie Falubazu? O tym przekonamy się w spotkaniu z ROW-em Rybnik. Względem meczu w 13. rundzie z PSŻ Poznań doszło do zmiany w zestawieniu młodzieżowców, do składu powrócił Maksym Borowiak, który zastąpi Dawida Rempałę.

Rybniczanie przystępują do tego spotkania w osłabieniu, ponieważ nie wystąpi kontuzjowany młodzieżowiec Paweł Trześniewski. Wydawało się, że ROW będzie walczył o drugą lokatę po rundzie zasadniczej jednak domowa porażka z Arged Malesa Ostrów bardzo mocno skomplikowała sytuację i tylko niespodzianka w Zielonej Górze sprawi, że ROW Rybnik przystąpi do fazy play-off z wyższej pozycji niż czwarta. W barwach gości wystąpi mający kontrakt w Enea Falubazie Jan Kvech. Czech aktualnie znajduje się na wypożyczeniu i na pewno będzie chciał pokazać się jak najlepiej.

Niespodziankę dla kibiców przygotowała stacja Canal+, spotkanie Enea Falubaz Zielona Góra – ROW Rybnik będzie transmitowane nie tylko tradycyjnie na Canal+ Sport 5 oraz Canal+ Online, ale również po raz pierwszy zobaczymy relację z meczu żużlowego na Youtube stacji posiadającej prawa do rozgrywek 1. ligi. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:30 12 sierpnia, w pierwszym spotkaniu padł wynik 52:38 dla Enea Falubazu Zielona Góra. Rolę sędziego będzie pełnić Paweł Michalak.

Awizowane składy:

ROW Rybnik:
1. Brady Kurtz
2. Patryk Wojdyło
3. Matej Zagar
4. Lech Chlebowski
5. Patrick Hansen
6. Kacper Tkocz
7. Kamil Winkler

Enea Falubaz Zielona Góra:
9. Przemysław Pawlicki
10. Rasmus Jensen
11. Rohan Tungate
12. Luke Becker
13. Krzysztof Buczkowski
14. Maksym Borowiak
15. Michał Curzytek

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

R

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *