Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Falubaz podjął ważną decyzję. Czas na Derby! [AWIZOWANE SKŁADY]

Falubaz
Fot. Marta Astachow

Autor: Jakub Bielak

Falubaz podjął ważną decyzję. Czas na Derby! [AWIZOWANE SKŁADY]

NovyHotel Falubaz Zielona Góra VS ebut.pl Stal Gorzów. Na taki pojedynek kibice obu drużyn czekali od 2021 roku. Przez ostatnie dwa lata ligowych derbów nie było, ponieważ zielonogórzanie walczyli w tym czasie na zapleczu PGE Ekstraligi. Teraz ta „święta wojna” powraca. Wiemy już, w jakich składach pojadą obie drużyny.

W Zielonej Górze podjęto przede wszystkim decyzję, że kolejną szansę w podstawowym składzie otrzyma Jan Kvech, a rolę rezerwowego prawdopodobnie będzie pełnił Michał Curzytek. Czech kompletnie nie dał rady podczas wyjazdowego spotkania w Lesznie, ale w domowym meczu z GKM-em pokazał się z niezłej strony. Jeśli chodzi o pozostałych żużlowców, numerami zamienieni zostali Rasmus Jensen i Przemysław Pawlicki.

Goście z Gorzowa przyjeżdżają z kolei w dokładnie takim samym zestawieniu, w jakim udali się na swój jedyny do tej pory wyjazd, a więc potyczkę w Lublinie. Mimo wysokiej porażki trener Chomski nie mieszał w numerach i pośle do boju swoich podopiecznych dokładnie w tym samym ustawieniu.

Początek hitu 4. kolejki PGE Ekstraligi zaplanowano na godzinę 19:15 w niedzielę, 5 maja. Transmisja na Canal+Sport oraz w serwisie Canal+Online.

NovyHotel Falubaz Zielona Góra

9. Jarosław Hampel
10.Rasmus Jensen
11.Przemysław Pawlicki
12.Jan Kvech
13.Piotr Pawlicki
14.Oskar Hurysz
15.Krzysztof Sadurski
16.

ebut.pl Stal Gorzów

1.Szymon Woźniak
2.Oskar Fajfer
3.Martin Vaculik
4.Jakub Miśkowiak
5.Anders Thomsen
6.Oskar Paluch
7.Jakub Stojanowski
8.
Falubaz
Fot. Marta Astachow
Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *