Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Falubaz i Unia zmierzą się w hicie kolejki. Powrót Janusza Kołodzieja! [AWIZOWANE SKŁADY]

Falubaz
Fot. Czarny Productions

Autor: Krzysztof Choroszy

Falubaz i Unia zmierzą się w hicie kolejki. Powrót Janusza Kołodzieja! [AWIZOWANE SKŁADY]

W niedzielę czeka nas kolejna dawka żużlowych emocji w najlepszej żużlowej lidze świata. Odbędą się dwa spotkania dziesiątej kolejki PGE Ekstraligi. Jedno z nich będzie szczególnie ważne dla toczącej się walki o utrzymanie w elicie. Przy Wrocławskiej 69 NovyHotel Falubaz Zielona Góra podejmie Fogo Unię Leszno. Znamy awizowane zestawienia obu ekip na to spotkanie.

Niedzielny mecz będzie bardzo istotny dla obu drużyn, które walczą o pozostanie w PGE Ekstralidze. Poprzednie starcie zakończyło się remisem, więc sprawa punktu bonusowego jest prosta, a otrzyma go zwycięzca pojedynku. Zielonogórzanie na pewno są większym kandydatem do zwycięstwa, gdyż pojadą oni na swoim domowym torze. Nie zmienia to jednak faktu, że szanse na zwycięstwo ma również Fogo Unia Leszno. Leszczynianie ostatnio pokazali się ze znakomitej strony w domowym starciu z Apatorem i teraz znów na swoje konto będą chcieli dopisać zwycięstwo. Kibice z Leszna mogą cieszyć się na obecność jednego z zawodników.

NovyHotel Falubaz Zielona Góra podejdzie do tego spotkania w niezmienionym zestawieniu względem ostatniego domowego starcia, kiedy ich rywalem był Włókniarz Częstochowa. Zielonogórzanie liczą na dobrą postawę wszystkich zawodników, która w znacznym stopniu może pomóc im w zdobyciu trzech dużych punktów. To znacznie polepszyłoby ich sytuację w walce o utrzymanie i awans do fazy play-off.

Z kolei w obozie leszczyńskim fantastyczną wiadomością jest powrót Janusza Kołodzieja, który przez ostatnie tygodnie był nieobecny z powodu kontuzji. W składzie nie ma natomiast ani Damiana Ratajczaka, ani Andrzeja Lebiediewa. Brak Łotysza może sugerować, że leszczynianie nie będą korzystali z zastępstwa zawodnika. Skład najprawdopodobniej uzupełni Nazar Parnitskyi, który zostanie wpisany pod numerem osiem.

Spotkanie pomiędzy NovyHotel Falubazem Zielona Góra a Fogo Unią Leszno rozpocznie się o godzinie 19:15. Kibice będą mogli oglądać transmisje z tego wydarzenia na antenie Canal+ Sport.

Awizowane składy:

NovyHotel Falubaz Zielona Góra

9.Jaroslaw Hampel
10.Rasmus Jensen
11.Przemyslaw Pawlicki
12.Jan Kvech
13.Piotr Pawlicki
14.Oskar Hurysz
15.Krzysztof Sadurski
16.

Fogo Unia Leszno

1.Bartosz Smektała
2.Janusz Kołodziej
3.Benjamin Cook
4.Keynan Rew
5.Grzegorz Zengota
6.Antoni Mencel
7.Hubert Jabłoński
8.
Kontuzja Krzysztofa Sadurskiego
Fot. Marta Astachow
Unia Leszno
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *