Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Janusz Kołodziej wraca na starcie z Falubazem! Menadżer zawodnika potwierdza

Janusz Kołodziej
Fot. Czarny Productions

Autor: Krzysztof Choroszy

Janusz Kołodziej wraca na starcie z Falubazem! Menadżer zawodnika potwierdza

Sytuacja w walce o utrzymanie w PGE Ekstralidze liczy się kilka drużyn. Już w niedzielę dwie z nich spotkają się w bezpośrednim starciu. Na zielonogórskim owalu NovyHotel Falubaz podejmie bowiem Fogo Unię Leszno. Leszczynianie w tym sezonie są bardzo pechową drużyną, której nie omijają kontuzję ważnych zawodników. Do składu ma wrócić jednak lider leszczyńskiej ekipy.

Janusz Kołodziej w tym sezonie nie wziął udziału w wielu meczach. Powodem tego były kontuzje, które nie omijały dotychczas żużlowca Fogo Unii Leszno. W przedsezonowym sparingu z Ebut.pl Stalą Gorzów złamał on mostek. Kiedy powrócił do jazdy w lidze, wydawało się, że kontuzja już się nie powtórzy. W spotkaniu przeciwko ZOOleszcz GKM-owi Grudziądz doznał on jednak urazu barku. Kontuzja ta wykluczała go do jazdy aż do teraz.

Kołodziej wraca do ścigania

Ostatnio Kołodziej powrócił na tor i trenował na stadionie im. Alfreda Smoczyka, co wywołało duży optymizm wśród kibiców z Leszna w kontekście powrotu zawodnika na bardzo istotne spotkanie z NovyHotel Falubazem Zielona Góra. Ich nastawienie jeszcze bardziej może się zmienić, gdyż w środę poznaliśmy kolejne informacje dotyczące Kołodzieja. Piotr Kaczorek w programie Canal+ „Kolegium Żużlowe” przekazał, że lider „Byków” pojedzie w niedzielnym meczu, co potwierdził mu Krzysztof Cegielski, menadżer 40-latka.

Do Zielonej Góry bez Ratajczaka

Powrót Janusza Kołodzieja na najbliższy mecz to znakomita informacja dla kibiców Fogo Unii, którzy z optymizmem mogą patrzeć na zbliżające się starcie z zielonogórzanami. W nim nie pojedzie jednak Damian Ratajczak. Lider formacji młodzieżowej „Byków” wracający po złamaniu kości udowej trenował razem z Kołodziejem w miniony piątek. Nie jest on jednak na ten moment gotowy na udział w rywalizacji ligowej, o czym dla portalu Głos Leszna mówił rzecznik leszczyńskiego klubu.

– Damian trenował razem z Januszem w miniony piątek, ale na razie nie jest on brany pod uwagę przy ustalaniu składu na wyjazdowy mecz w Zielonej Górze. Myślę, że on potrzebuje jeszcze trochę czasu, żeby wystartować w lidze – mówił Rafał Dobrowolski.

Janusz Kołodziej
Fot. Czarny Productions
449191660 879265477573288 1970034731259676877 n
Fot. Czarny Productions

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *