Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Oskar Fajfer poważnie przygotowuje się do sezonu 2023 i startów w PGE Ekstralidze

Fajfer

Autor: Edyta Wojdeł

Oskar Fajfer poważnie przygotowuje się do sezonu 2023 i startów w PGE Ekstralidze

Były już żużlowiec Aforti Startu Gniezno poważnie przygotowuje się do przyszłorocznych startów w PGE Ekstralidze. W Gorzowie zajmie miejsce Bartosza Zmarzlika, chociaż sam nie chce być porównywany do mistrza i ma pełną świadomość, różniącego ich poziomu.

28-latek, który w sezonie 2023 zdecydował się reprezentować barwy Moje Bermudy Stali Gorzów, na łomach Gazety Lubuskiej podkreślał, że nie ma sensu porównywanie go do aktualnego Mistrza Świata. Fajfer usatysfakcjonuje bowiem przywożenie średnio pomiędzy ośmioma a dziesięcioma punktami na mecz. Otwarcie mówił on jednak o swoich chęciach powrotu do PGE Ekstraligi. Starty w najwyższej klasie rozgrywkowej będą w dużej mierze decydujące dla jego dalszej kariery.

Oskar Fajfer zwracał uwagę na fakt, iż z najlepszymi zawodnikami ma możliwość rywalizowania, chociażby w lidze szwedzkiej, rozmaitych turniejach i w zmaganiach tych nie widzi wielkiej różnicy pomiędzy własnym poziomem jazdy a tym który reprezentują bardziej utytułowani żużlowcy. Dodatkowo cieszy go zbliżająca się możliwość zamiany tych okazjonalnych potyczek na zawodową codzienność. Widzi on w tym bowiem możliwość dalszego rozwoju, co bez wątpienia dobrze świadczy o jego podejściu do konkurencji.

Tomasz Fajfer nadal członkiem sztabu szkoleniowego Startu Gniezno

Oprócz wsparcia oferowanego Fajferowi przez Moje Bermudy Stal Gorzów, sam żużlowiec również postanowił solennie przygotować się do startów na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Oprócz oczywistych inwestycji w nowy sprzęt, zmianą poddany został również jego team. Dołączył do niego bowiem Dariusz Sajdak, określany w środowisku mianem „mechanika gwiazd”. Nie ulega wątpliwości, że przydomek ten wcale nie jest bezpodstawny. Sajdak współpracował bowiem z tak znamienitymi żużlowcami, jak wielokrotny australijski Mistrz Świata – Jason Crup, czy jeden z najbardziej utytułowanych zawodników czarnego sportu – Tony Rickardsson.

Oskar Fajfer z Dariuszem Sajdakiem współpracował już w trakcie treningów. Dodatkowo nowy nabytek gorzowskiej Stali zapowiedział także zmianę tunera. Wynika to z jego zadowolenia z nowych silników, które miał okazje wypróbować w trakcie treningów. Fajfer pomimo tego, że poważnie, to również bardzo entuzjastycznie podchodzi do nadchodzących startów w PGE Ekstralidze i już nie może się doczekać rozpoczęcia sezonu i prezentowania swoich umiejętności na ekstaraligowych torach.

Nie brakuje oczywiście głosów, które negatywnie oceniają zarówno transferowe posunięcie działaczy Moje Bermudy Stali Gorzów, jak i entuzjastyczne nastawienie Fajfera, wróżąc mu zderzenie z realiami, które przerosną jego możliwości. Prawda jest jednak taka, że czarny sport lubi zaskakiwać i niejednokrotnie bywało spisywani na straty potrafili bardzo pozytywnie zaskoczyć, a ci, po których spodziewano się fajerwerków nie byli w stanie sprostać oczekiwaniom. Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się w sezonie 2023.

fot. Oskar Fajfer – Facebook

MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *