Żużel - Best Speedway Tv

Esben Hjerrild zostaje w Kolejarzu Opole na sezon 2023 | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Esben Hjerrild

Esben Hjerrild zostaje w Kolejarzu Opole na sezon 2023

Esben Hjerrild zostaje w Kolejarzu Opole na sezon 2023

Kolejarz Opole poinformował, o przedłużeniu kontraktu z kolejnym zawodnikiem. Wcześniej swoje umowy parafowali Oskar Polis i Mathias Thoernblom. Teraz do tego grona dołączył kolejny zawodnik, czyli młody Esben Hjerrild.

20-letni Duńczyk do ekipy z Opola dołączył przed startem sezonu 2022. Początkowo jednak nie mógł liczyć na zbyt dużo startów, bowiem więcej szans dostawał Petr Chlupac. Moment przełomowy nastąpił przed meczem Unią Tarnów. W meczu tym nie mógł wystąpi wspomniany Czech, więc szansę dostał Esben Hjerrild. Duńczyk z pełni ją wykorzystał i od tego czasu stał się podstawowym zawodnikiem Kolejarza.

Falubaz Zielona Góra potwierdza odejście lidera! Max Fricke: Ściganie się dla Was to był przywilej i zaszczyt

Dobre starty poskutkowały tym, że włodarze klubu z Opola zdecydowali się przedłużyć współpracę z Duńczykiem.

– Jego ambitna jazda szybko spodobała się nie tylko Wam, ale również zarządowi naszego klubu, który nie widział innej opcji niż starty Esbena w Kolejarzu Opole w kolejnym sezonie – czytamy na stronie klubu.

Esben Hjerrild w sezonie 2022 wystąpił w dziewięciu meczach. Na torze pojawił się 36 razy. 5 biegów wygrał, 10 razy przyjeżdżał drugi a 8 razy trzeci. W 13 biegach nie zdobył punktów. Sezon zakończył ze średnią biegopunktową 1,389.

Fot. Sandra Rejzner

Reklamy

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Esben Hjerrild zostaje w Kolejarzu Opole na sezon 2023

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×