Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Enea Falubaz – pewny tryumf i spektakularny awans do półfinału! [RELACJA]

Enea Falubaz
Fot. Marta Astachow

Autor: Norbert Giżyński

Enea Falubaz – pewny tryumf i spektakularny awans do półfinału! [RELACJA]

Tak jak można było się tego spodziewać Enea Falubaz Zielona Góra rozgromił na własnym terenie Zdunek Wybrzeże Gdańsk w rewanżu ¼ finału play-off 1. Ligi 59:31. Tym samym rajderzy z symbolem „Myszki Miki” na kevlarach wywalczyli przepustkę do kolejnego etapu tych zmagań.

Żużel. Dramatyczny wypadek na żużlu! Motocykl wśród kibiców, Hansen z podejrzeniem urazu kręgosłupa!

Już początek starcia w Winnym Grodzie zapowiadał totalną dominację gospodarzy. W premierowym biegu w bardzo dobrym stylu duet Przemysław Pawlicki-Rohan Tungate zwyciężył 5:1. Najlepiej wystartował co prawda reprezentant gości, Daniel Kaczmarek, lecz już na pierwszym okrążeniu wyprzedzili go zawodnicy zielonogórscy.

W gonitwie drugiej doszło do niecodziennej sytuacji. W pierwszym podejściu żużlowcy ukończyli nie cztery, a trzy „kółka”. Powodem takiego stanu rzeczy było to, że kierownik startu pomylił flagi. W związku z tym sędzia zawodów zarządził powtórkę. W niej miejscowa para młodzieżowców Michał Curzytek-Maksym Borowiak pewnie pokonała Miłosza Wysockiego 5:1. Upadek zanotował Bartosz Tyburski.

Przyjezdni znad morza szybko przystąpili do kontrofensywy. W trzecim wyścigu Mads Hansen wespół z Michaelem Jepsenem Jensenem ograli 5:1 mocne ogniwa ekipy „Myszki Miki”, a więc Luke’a Beckera i Krzysztofa Buczkowskiego. W następnym niewiele brakło, abyśmy mogli odnotować trzeci w tym meczu podwójny tryumf miejscowych. Najpierw na dwóch pierwszych miejscach znajdowali się odpowiednio Rasmus Jensen oraz Maksym Borowiak. Za wygraną nie dawał jednak Keynan Rew. Australijczyk w końcu na dystansie minął juniora Falubazu. Po pierwszej serii mieliśmy zatem 11:7 dla drużyny, prowadzonej przez Tomasza Szymankiewicza.

Bezpośrednio po przerwie ponownie mocnego uderzenia dokonali zielonogórzanie. Tungate z Beckerem nie dali najmniejszych szans Rew oraz Sewerynowi Orgackiemu. W szóstym biegu mieliśmy okazję obejrzeć bardzo ciekawe widowisko. Spod taśmy najlepiej wyszedł Buczkowski, lecz niedługo później wyprzedził go Jepsen Jensen. Polak robił ,co mógł, by odzyskać pierwszą pozycję, jednak Duńczyk mu na to nie pozwolił. Walkę o jeden punkt stoczyli Kaczmarek z Curzytkiem. Górą w tej rywalizacji był jeździec Wybrzeża.

W siódmej odsłonie Tungate wspólnie ze starszym z braci Pawlickich zwyciężyli bez większych problemów 5:1. Hansen starał się zaatakować krajowego lidera miejscowych, ale koniec końców brakło mu prędkości. Prowadzenie Enea Falubazu zwiększyło się do dwunastu „oczek” (27:15).

Przewaga „Żółto-Biało-Zielonych” w dalszym ciągu rosła. Po dziesięciu gonitwach wynosiła ona 18 punktów (39:21). Już wtedy było zatem pewne, że team z województwa lubuskiego uzyska awans do półfinału play-off zaplecza PGE Ekstraligi. Wygraną w tej potyczce jeźdźcy gospodarzy zapewnili sobie natomiast po dwunastym wyścigu, kiedy na tablicy świetlnej widniał rezultat 48:24 rzecz zielonogórzan.

Falubaz
Fot. Marta Astachow

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
1Daniel Kaczmarek111+1014+1
2Michael Jepsen Jensen2+13211+19+2
3Seweryn Orgacki00000
4Keynan Rew212229
5Mads Hansen311128
6Bartosz Tyburskiu000
7Miłosz Wysocki1001
8

Enea Falubaz Zielona Góra

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
9Przemysław Pawlicki32+3W8+1
10Rasmus Jensen333312
11Rohan Tungate2+133311+1
12Luke Becker12+12+13311+2
13Krzysztof Buczkowski0232+17+1
14Maksym Borowiak2+1114+3
15Michał Curzytek302+15+1
16Dawid Rempała0101

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *