Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Dramatyczny wypadek na żużlu! Motocykl wśród kibiców, Hansen z podejrzeniem urazu kręgosłupa!

Żużel
Fot. Canal /Multiliga

Autor: Redakcja

Żużel. Dramatyczny wypadek na żużlu! Motocykl wśród kibiców, Hansen z podejrzeniem urazu kręgosłupa!

Ostatnimi czasy w Ostrowie Wielkopolskim nie brakuje emocji podczas spotkań na torze żużlowym. Podczas ćwierćfinałowej rywalizacji między Arged Malesą a ROW-em Rybnik doszło do drastycznego wypadku. Motor Patricka Hansena znalazł się niespodziewanie na trybunach! Po zdarzeniu zaniepokojony stanem zdrowia, Duńczyk został przewieziony do szpitala.

Texom Stal Rzeszów pokonuje derbowych rywali i wygrywa rundę zasadniczą! [RELACJA]

Niefortunne zdarzenie miało miejsce podczas trzeciego wyścigu. Już na starcie, na pierwszym łuku, zawodnicy znaleźli się w niebezpiecznej sytuacji. Matias Nielsen mocniej przycisnął swoich konkurentów, co doprowadziło do zetknięcia się Patricka Hansena z Patrykiem Wojdyło. W wyniku tego obaj sportowcy z impetem wjechali w bandę, co skutkowało, że wyleciała maszyna Hansena w stronę widowni.

Chociaż obaj zawodnicy byli w szoku, to sytuacja Hansena wydawała się bardziej poważna. Z kolei Patryk Wojdyło, szybko stanął na nogi. Aktualności na temat stanu zdrowia sportowców podano podczas transmisji na Canal+Sport 5.

– Rozpocznę delikatnie, od Patryka Wojdyły. Był oszołomiony, ale wstał. Na pytanie, czy wszystko jest w porządku, odpowiedział, że tak. Dużo gorzej wygląda sytuacja z Patrickiem Hansenem. Ja zawsze przypominam, że nie mamy wykształcenia medycznego i nasze pierwsze kroki skierowane są do lekarza bądź pana czy pani doktor zawodów. To są tylko podejrzenia. Są one takie, że podejrzewany jest uraz nogi i zaburzenia czucia. Karetka pojechała do szpitala – poinformował reporter c+ Łukasz Benz.

– Lekarz rybnickiej drużyny mówi, że to jest podejrzenie urazu kręgosłupa na odcinku lędźwiowym. Na razie zostawmy tę sprawę – dodał reporter

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *