Emocje do ostatniego wyścigu!

Takie widowiska chce oglądać każdy fan czarnego sportu! Betard Sparta Wrocław po emocjonującym starciu wygrywa z Fogo Unią Leszno 46:44. Bonus został w Wielkopolsce. Rajderem meczu został Emil Sayfutdinov, który w pięciu wyścigach wywalczył czternaście “oczek”. 

Na otwarcie zawodów był remis. Janowski już na pierwszym łuku wyprzedził Sayfutdinov’a. Bartosz Smektała przyjechał jako trzeci, lecz bez gogli, które spadły mu w trakcie jednego z okrążeń. W biegu juniorskim najlepszym startem popisał się Gleb Chugunov, który od razu wysunął się na prowadzenie i do mety dojechał z bardzo dużą przewagą. Za nim przyjechali leszczynianie. Wyścig numer trzy zakończył się podwójną wygraną drużyny z Dolnego Śląska. Max Fricke dołączył do jadącego na pierwszej pozycji Tai’a Woffinden’a. Piotr Pawlicki starał się dogonić Australijczyka, lecz bezskutecznie. Następne ściganie to odpowiedź zawodników Fogo Unii, którzy lepiej wyszli spod taśmy. Maksym Drabik początkowo jechał bardzo blisko Jaimon’a Lidsey’a, lecz stracił do niego dystans. 

IMG 4095 1

Przez dwa okrążenia piątego biegu prowadził popularny Smyk, ale dogonił go Fricke. Po chwili wyprzedził go także Maciej Janowski, który zapewnił gospodarzom zwycięstwo pięć do jednego. W wyścigu szóstym ponownie ze startu najlepiej goście, którzy przyjechali daleko przed duetem Woffinden-Liszka. No i mamy kolejny oddany cios. Tym razem to Chris Holder objął liderowanie. Maksym Drabik po chwili dołączył do Australijczyka. Szymon Szlauderbach z tyłu stawki. 

Bieg ósmy to kolejna podwójna wygrana wrocławian. Szybki Lidsey próbował dogonić prowadzącą parę, ale nie przyniosło to skutku. Bartosz Smektała daleko z tyłu. Następna gonitwa tym razem na korzyść Fogo Unii. Emil Sayfutdinov i Janusz Kołodziej przyjeżdżają na pierwszej i drugiej pozycji. Nieudanie parę gości starał się dogonić Chris Holder. Wyścig dziesiąty zwyciężył Dominik Kubera. Maciej Janowski spadł na ostatnią pozycję i atakował Piotra Pawlickiego, lecz zawodnikowi z Leszna udało się dowieźć jeden punkt. 

Bieg jedenasty goście zwyciężają podwójnie z bardzo dużą przewagą. Dosyć duże odstępy pomiędzy żużlowcami. Dwunasta gonitwa to ponowna wygrana leszczynian pięć do jednego z Szymonem Szlauderbachem na czele. Maciej Janowski chciał wyprzedzić Janusza Kołodzieja, jednak mu się to nie udało. Wyścig czternasty to tym razem mocna odpowiedź gospodarzy. Tai Woffinden pewnie jechał na pierwszej pozycji, a w ślad za nim podążał Maksym Drabik. 

Pierwszy z biegów nominowanych należał do wrocławian. Para Janowski-Chugunov niemal w tym samym momencie wyprzedziła Dominika Kuberę i odniosła podwójne zwycięstwo. Ostatni wyścig wieczoru wygrał Emil Sayfutdinov, który tuż po starcie objął prowadzenie. Woffinden i Fricke obronili remis w tym biegu przed napędzającym się Januszem Kołodziejem. Na Stadionie Olimpijskim zapanowała wrzawa. Betard Sparta Wrocław dwoma punktami pokonuje Fogo Unię Leszno. 

Punktacja:

Betard Sparta Wrocław – 46 punktów 

 • 9. Chris Holder – 5 (0,3,1,1,-)
 • 10. Maksym Drabik – 5+2 (1,2*,0,2*)
 • 11. Maciej Janowski – 8+2 (3,2*,0,1,2*)
 • 12. Max Fricke – 9+1 (2*,3,2,0,2)
 • 13. Tai Woffinden – 10+2 (3,1,2*,3,1*)
 • 14. Gleb Czugunow – 9 (3,0,3,3)
 • 15. Przemysław Liszka – 0 (0,0,0)

Fogo Unia Leszno – 44 punkty

 • 1. Emil Sajfutdinow – 14 (2,3,3,3,3)
 • 2. Janusz Kołodziej – 7+3 (1,2*,2*,2*,0)
 • 3. Bartosz Smektała – 2+1 (1*,1,0,-,-)
 • 4. Jaimon Lidsey – 5+2 (2*,0,1,2*,0)
 • 5. Piotr Pawlicki – 2 (0,1,1,0)
 • 6. Dominik Kubera – 10 (2,3,3,1,1)
 • 7. Szymon Szlauderbach – 4+1 (1*,0,3)

fot. speedwayekstraliga.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *