Żużel - Best Speedway Tv

Emil Breum wypożyczony do OK Bedmet Kolejarza Opole do końca sezonu 2023! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Emil Breum wypożyczony do OK Bedmet Kolejarza Opole do końca sezonu 2023!

Emil Breum
Rozgrywki ligowe już na dobre złapały regularny rytm i na rynku zawodników również jest dość spory ruch w interesie. W drużynie beniaminka 1. Ligi Żużlowej już przed startem sezonu 2023 było jasne, że będzie rywalizacja o miejsce w podstawowym składzie pomiędzy poszczególnymi zawodnikami. Emil Breum jest kolejnym zawodnikiem poznańskiej drużyny po Adrianie Cyferze, który dla regularnych startów schodzi ligę niżej, w jego przypadku będzie to wypożyczenie do OK Bedmet Kolejarza Opole.
galeria 1 7


Młody Duńczyk Emil Breum okazał się rewelacją fazy playoff ubiegłorocznych rozgrywek 2. Ligi Żużlowej. Punkty ówcześnie zdobyte dla poznańskiej drużyny finalnie okazały się decydujące dla końcowych rozstrzygnięć w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Naturalnym ruchem ze strony władz poznańskiego klubu było zakontraktowanie na stałe wypożyczonego wcześniej z Zooleszcz GKM Grudziądz utalentowanego zawodnika ze Skandynawii. Przypomnijmy, że również w ubiegłym roku w barwach ekstraligowej drużyny udało mu się zadebiutować w najlepszej żużlowej lidze świata a ponad to był czołowym zawodnikiem w rozgrywkach Ekstraligi U24.

Żużel. Menedżer Startu Gniezno Tomasz Fajfer skomentował triumf w starciu z Kolejarzem Rawicz


Emil Breum tegoroczne rozgrywki 1. Ligi Żużlowej w barwach ebebe PSŻ Poznań nie może jednak zaliczyć do udanych. Młody zawodnik wyjechał na tor zaledwie trzykrotnie w dwóch spotkaniach i nie było mu dane cieszyć się ze zdobyczy punktowych. Pozycja rezerwowego jaką przyszło mu dzierżyć od samego początku nie była zbyt często wykorzystywana a i nie zawsze sam zawodnik ze względu na inne zawody miał sposobność pod nią być desygnowany. Ostatni występ przeciwko KS ROW Rybnik zakończył się dla żużlowca z Danii pechowym upadkiem, jednak na całe szczęście dla niego skończyło się jedynie na stłuczeniach oraz tygodniowej przerwie od jazdy.

galeria 2 6


Teraz zawodnik powraca do rywalizacji i będzie miał szansę by regularnie startować w barwach OK Bedmet Kolejarza Opole. Emil Breum już w zeszłym roku podczas wielkiego finału 2. Ligi Żużlowej udowodnił, że miedzy nim a torem na stadionie im. Mariana Spychały jest chemia a efektem tego był znakomity występ pieczętujący awans poznańskich „Skorpionów”. Po utracie Mathiasa Thoernbloma w wyniku odniesionej kontuzji w zespole z Opola powstała luka, którą ma zasklepić właśnie młody Duńczyk. Jak pokazały, dotychczasowe ruchy transferowe zawodnika ta decyzja może w ostatecznym rozrachunku wyjść korzystnie dla każdej ze stron.


Foto: Sandra Rejzner

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Reklamy


Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×