Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

Emil Breum wypożyczony do OK Bedmet Kolejarza Opole do końca sezonu 2023!

Emil Breum

Autor: Dawid Procajło

Rozgrywki ligowe już na dobre złapały regularny rytm i na rynku zawodników również jest dość spory ruch w interesie. W drużynie beniaminka 1. Ligi Żużlowej już przed startem sezonu 2023 było jasne, że będzie rywalizacja o miejsce w podstawowym składzie pomiędzy poszczególnymi zawodnikami. Emil Breum jest kolejnym zawodnikiem poznańskiej drużyny po Adrianie Cyferze, który dla regularnych startów schodzi ligę niżej, w jego przypadku będzie to wypożyczenie do OK Bedmet Kolejarza Opole.
galeria 1 7


Młody Duńczyk Emil Breum okazał się rewelacją fazy playoff ubiegłorocznych rozgrywek 2. Ligi Żużlowej. Punkty ówcześnie zdobyte dla poznańskiej drużyny finalnie okazały się decydujące dla końcowych rozstrzygnięć w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Naturalnym ruchem ze strony władz poznańskiego klubu było zakontraktowanie na stałe wypożyczonego wcześniej z Zooleszcz GKM Grudziądz utalentowanego zawodnika ze Skandynawii. Przypomnijmy, że również w ubiegłym roku w barwach ekstraligowej drużyny udało mu się zadebiutować w najlepszej żużlowej lidze świata a ponad to był czołowym zawodnikiem w rozgrywkach Ekstraligi U24.

Żużel. Menedżer Startu Gniezno Tomasz Fajfer skomentował triumf w starciu z Kolejarzem Rawicz


Emil Breum tegoroczne rozgrywki 1. Ligi Żużlowej w barwach ebebe PSŻ Poznań nie może jednak zaliczyć do udanych. Młody zawodnik wyjechał na tor zaledwie trzykrotnie w dwóch spotkaniach i nie było mu dane cieszyć się ze zdobyczy punktowych. Pozycja rezerwowego jaką przyszło mu dzierżyć od samego początku nie była zbyt często wykorzystywana a i nie zawsze sam zawodnik ze względu na inne zawody miał sposobność pod nią być desygnowany. Ostatni występ przeciwko KS ROW Rybnik zakończył się dla żużlowca z Danii pechowym upadkiem, jednak na całe szczęście dla niego skończyło się jedynie na stłuczeniach oraz tygodniowej przerwie od jazdy.

galeria 2 6


Teraz zawodnik powraca do rywalizacji i będzie miał szansę by regularnie startować w barwach OK Bedmet Kolejarza Opole. Emil Breum już w zeszłym roku podczas wielkiego finału 2. Ligi Żużlowej udowodnił, że miedzy nim a torem na stadionie im. Mariana Spychały jest chemia a efektem tego był znakomity występ pieczętujący awans poznańskich „Skorpionów”. Po utracie Mathiasa Thoernbloma w wyniku odniesionej kontuzji w zespole z Opola powstała luka, którą ma zasklepić właśnie młody Duńczyk. Jak pokazały, dotychczasowe ruchy transferowe zawodnika ta decyzja może w ostatecznym rozrachunku wyjść korzystnie dla każdej ze stron.


Foto: Sandra Rejzner

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *