Żużel - Best Speedway Tv

Emil Breum wykupiony przez SpecHouse PSŻ Poznań na sezon 2023! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Emil Breum

Emil Breum wykupiony przez SpecHouse PSŻ Poznań na sezon 2023!

Emil Breum wykupiony przez SpecHouse PSŻ Poznań na sezon 2023!

Kontynuacja jazdy przez tego zawodnika w barwach poznańskich Skorpionów nie jest wielkim zaskoczeniem. Po wypożyczeniu na rundę play-off 2 ligi żużlowej oraz wygaśnięciu umowy z poprzednim klubem, przyszedł czas na transfer definitywny do beniaminka eWinner 1 ligi w sezonie 2023 a więc SpecHouse PSŻ Poznań.
galeria 1 25

Młody Duńczyk Emil Breum Ankersen, przebojem wdarł się do drużyny i w serca poznańskich kibiców swoją znakomitą postawą w czterech najważniejszych meczach sezonu 2022 w 2 lidze żużlowej. Zawodnik dotychczas reprezentujący barwy zespołu ZOOleszcz GKM Grudziądz głównie w rozgrywkach Ekstraligi U24, zachwycił swoją formą szczególnie w ostatnim akcie finałowej rywalizacji będąc najlepszym żużlowcem na opolskim owalu. Nie bez kozery mówi się, że największym fanem jego talentu od początku jest Tomasz Bajerski i to za jego sprawą trafił on do ekipy Skorpionów w decydującej fazie sezonu.


Duński młokos bez respektu rozprawiał się ze swoimi bardziej doświadczonymi rywalami czym wywalczył sobie stały angaż w zespole SpecHouse PSŻ Poznań na sezon 2023. Emil Breum oprócz bycia bohaterem finału 2 ligi żużlowej, zdążył w tym roku zadebiutować zarówno w rozgrywkach PGE Ekstraligi jak i zawodach GP rozgrywanych w Vojens. Ze względu na zbyt mała liczbę występów zawodnik nie został on jednak sklasyfikowany w indywidualnej tabeli rezultatów, osiągając przy tym średnią biegową 1,864.

galeria 2 24

W rozgrywkach eWinner 1 ligi 20-letni Duńczyk będzie wartością dodaną wskakując do składu z pozycji rezerwowej U23, co z pewnością zwiększy pole manewru menedżera Tomasza Bajerskiego w przypadku słabszej postawy któregoś z seniorów podstawowej formacji. Dla wielu obserwatorów czarnego sportu Emil Breum był jednym z pozytywnych odkryć poprzedniego sezonu, szczególnie na polskich torach. Teraz przed Nim stoi jednak dużo większe wyzwanie jakim będzie start w wyższej klasie rozgrywkowej. Jeśli jednak wybuch tego talentu oraz rozwój będzie przebiegał tak harmonijnie jak do tej pory, można się spodziewać w najbliższym czasie, że ten zawodnik może jeszcze niejednokrotnie wszystkich zaskoczyć.

Foto: Sandra Rejzner


Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×