Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA/Wywiady

Emil Breum Ankersen – wschodząca duńska gwiazda?

Emil Breum

Autor: Edyta Wojdeł

Emil Breum Ankersen – wschodząca duńska gwiazda?

Emil Breum Ankersen jest dwudziestoletnim Duńczykiem zakontraktowanym w ZOOLeszcz GKMie Grudziądzu. Młody żużlowiec, który co prawda w trakcie rozgrywek PGE Ekstraligi wystąpił tylko raz, świetnie prezentował się w zawodach U24. Dodatkowo poprzez wypożyczenie stał się solidnym wzmocnieniem drugoligowego PSŻu Poznań.

Nikomu nieznany

Emil Breum bez wątpienia dopiero rozpoczął swoją drogę do poważnej żużlowej kariery. Dwudziestolatek w tym sezonie regularnie robił bardzo dobre wyniki podczas rozgrywek U24. Miał również okazję zaprezentować się podczas jednej z rund Speedway Grand Prix w Vojens. Chociaż w tych ostatnich zawodach nie pokazał niczego nadzwyczajnego, to już sam udział prawdopodobnie był dla młodzieżowca istotnym elementem rozwijającej się kariery. O młodym Duńczyku bardzo pozytywnie wypowiedział się, na łomach programu „Co w klubie?” PGE Ekstraligi, prezes ZOOLeszcz GKMu Grudziądz – Marcin Murawski.

– Wcześniej nikt Emila nie znał. Tutaj pokazał, że warto na niego stawiać bo robił regularnie wyniki dwucyfrowe. Od razu pojawiło się kilka ofert z pierwszej, drugiej ligi.

Rozwój przede wszystkim

Pomimo faktu, iż od początku rozgrywek U24, Emil Breum, przywoził dla grudziądzkiej drużyny bardzo znaczące punkty, w pewnym momencie Duńczyk przestał pojawiać się w jej składzie. Było to efektem wypożyczenia do jakiego doszło pomiędzy ekstraligowym GKMem, a drużyną z drugiej ligi. Prezes z Grudziądza jasno wyjaśnił, że czasami ważniejszy jest rozwój jednostki.

– Do połowy sezonu na pewno chcieliśmy walczyć o ten finał, o jakieś wyższe cele w tej lidze. Jednak w pewnym momencie pojawiła się propozycja wypożyczenia właśnie Emila Breuma. Nie chcieliśmy go blokować, chcieliśmy dać mu się rozwijać.

Jasne światełko w tunelu do eWinner 1. Ligi

Jak wspominał Marcin Murawski dla Emila Breuma pojawiały się propozycje zarówno z pierwszej, jak i drugiej ligi żużlowej. Młody zawodnik sam dokonał wyboru i według prezesa ZOOLeszcz GKMu Grudziądza stał się on znaczącym wzmocnieniem dla drużyny, która obecnie ma spore szanse na wywalczenie awansu do eWinner 1. Ligi.

– Zawodnik wybrał propozycję z Poznania i teraz pokazuje, że warto było na niego postawić, bo widzimy, że prawdopodobnie może pomóc w awansie do pierwszej ligi PSŻowi.

O tym jak potoczą się dalsze losy dwudziestoletniego obecnie Duńczyka dowiemy się zapewne w kolejnych sezonach.

fot. Breum Racing – Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *