Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Ekstraliga wraca do Zielonej Góry. Na pierwszy ogień spotkanie z GKM-em. NovyHotel Falubaz Zielona Góra – ZOOleszcz GKM Grudziądz [ZAPOWIEDŹ]

Ekstraliga
Fot. Marta Astachow

Autor: Paweł Płóciniak

Best Speedway Tv

Ekstraliga wraca do Zielonej Góry. Na pierwszy ogień spotkanie z GKM-em. NovyHotel Falubaz Zielona Góra – ZOOleszcz GKM Grudziądz [ZAPOWIEDŹ]

Na zakończenie drugiej rundy PGE Ekstraligi zmierzą się obie drużyny, które przegrały swoje pierwsze spotkania. W Zielonej Górze po trzech latach przerwy odbędzie się pojedynek w ramach najlepszej ligi świata, a rywalem gospodarzy NovyHotel Falubazu będzie ZOOleszcz GKM Grudziądz.

W pierwszej kolejce PGE Ekstraligi oba zespoły przegrały swoje spotkania. ZOOleszcz GKM Grudziądz nie nawiązał do poprzedniego sezonu i na swoim torze przegrał z drużynowym mistrzem Polski Orlen Oil Motorem Lublin 52:38. NovyHotel Falubaz Zielona Góra po powrocie na najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce zmierzył się z Betard Spartą Wrocław. Na stadionie olimpijskim beniaminek dzielnie walczył do ostatniego wyścigu o punkty do ligowej tabeli. Ostatecznie ulegając srebrnym medalistom z 2023 roku tylko sześcioma punktami.

Jan Kvech to najsłabsze ogniwo gospodarzy w pierwszym spotkaniu we Wrocławiu. Czech na swoim koncie zapisał tylko dwa punkty. Na domowym torze powinno być lepiej, ale pojawiły się pewne komplikacje z jego występem. Drużynowe mistrzostwa Europy do lat 23 w Pardubicach zostały przełożone na godzinę 10 w niedzielę w ten sam dzień, kiedy ma się odbyć spotkanie z Grudziądzem, więc uczestnik cyklu Grand Prix odjedzie dwa mecze w jeden dzień.

We Wrocławiu z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Rasmus Jensen oraz Jarosław Hampel. To oni byli najskuteczniejszymi zawodnikami gości w tym spotkaniu i wystąpili w ostatnim wyścigu. Bracia Pawliccy punktowo nie odstawali od wyżej wymienionej dwójki, jednak zaliczyli po dwa wykluczenia, co zdecydowanie utrudniło beniaminkowi sprawienie niespodzianki już w pierwszym meczu sezonu i wywiezieniu choćby punktu ze stolicy Dolnego Śląska.

„Oglądaj PGE Ekstraligę w CANAL+ online od 39zł/mies. przez 3 miesiące!”

W zespole ZOOleszcz GKM-u Grudziądz również najsłabszym seniorem w zestawieniu był zawodnik U24. Kacper Pludra pomimo jednego z łatwiejszych numerów na domowe spotkanie w dwóch pierwszych wyścigach przyjechał na metę na ostatniej pozycji i więcej już się nie pojawił na torze. Rozczarował także Wadim Tarasienko zdobywając 1+1 w czterech startach. Jednym z liderów w tym spotkaniu był nowy nabytek Australijczyk Jaimon Lidsey, który zaliczył dwie trójki w sześciu wyścigach.

Grudziądzanie będą mogli liczyć na znajomość zielonogórskiego owalu dwójki swoich liderów. Jason Doyle oraz Max Fricke reprezentowali barwy Falubazu przez dwa sezony. Jason Doyle w latach 2016-2017, w pierwszym sezonie zdobywając brązowy medal DMP, natomiast w drugim sięgając po złoto indywidualnych mistrzostw świata. Jego młodszy rodak w 2021 wraz z klubem spod znaku Myszki Miki pożegnał się z PGE Ekstraligą, a rok później uległ w finale 1. ligi żużlowej.

Spotkanie kończące drugą rundę PGE Ekstraligi NovyHotel Falubaz Zielona Góra – ZOOleszcz GKM Grudziądz odbędzie się w niedzielę 21 kwietnia, a start zaplanowany jest na godzinę 19:15. Transmisję z tej rywalizacji będzie zobaczyć na antenie Canal+ Sport. Wyznaczony na sędziego tych zawodów został Paweł Słupski.

728x90 Zuzel2024 3x39 042024

Składy awizowane:

NovyHotel Falubaz Zielona Góra

9. Jarosław Hampel
10. Przemysław Pawlicki
11. Rasmus Jensen
12. Jan Kvech
13. Piotr Pawlicki
14. Oskar Hurysz
15. Krzysztof Sadurski

ZOOleszcz GKM Grudziądz

1. Max Fricke
2. Wadim Tarasienko
3. Jaimon Lidsey
4. Kacper Pludra
5. Jason Doyle
6. Kacper Łobodziński
7. Kevin Małkiewicz

GKM 2024 1
Fot. Michał Szmyd
Falubaz
Fot. Marta Astachow

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *