Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Falubaz Zielona Góra przed arcyważnym spotkaniem na inaugurację przed własną publicznością „Jesteśmy na pewno bardzo zmotywowani”

Żużel
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Falubaz Zielona Góra przed arcyważnym spotkaniem na inaugurację przed własną publicznością „Jesteśmy na pewno bardzo zmotywowani”

NovyHotel Falubaz Zielona Góra w pierwszym tegorocznym spotkaniu PGE Ekstraligi uległ na wyjeździe drużynie Betard Sparty Wrocław. Zielonogórzanie pokazali się jednak we Wrocławiu ze świetnej strony, do końca walcząc z aktualnymi wicemistrzami Polski. Żużlowcy z Winnego Grodu potwierdzili tym samym, że mogą postawić się każdej ekipie, a już w niedzielę u siebie podejmą ZOOleszcz GKM Grudziądz. Między innymi o niedzielnym meczu i rywalach Falubazu na konferencji prasowej wypowiedział się Jarosław Hampel.

Niedzielne spotkanie będzie inauguracją sezonu ligowego w Zielonej Górze. Miejscowi po dwóch sezonach jazdy na drugim poziomie rozgrywkowym będą świadkami pierwszego spotkania PGE Ekstraligi przy W69. Kibice nie mogą się już doczekać starcia przeciwko grudziądzanom, a sami zawodnicy są bardzo zmotywowani, by jak najlepiej zaprezentować się podczas starcia.

– Jesteśmy na pewno bardzo zmotywowani przed tym pierwszym domowym spotkaniem. Emocje, wiadomo, pewnie pojawią się już bezpośrednio przed tym wydarzeniem, czyli w niedzielę, i na pewno będą to takie emocje podwyższone, bo to otwierający mecz u siebie przed własną publicznością. To tak się mówi, ale zawsze jest dodatkowy taki stres, miejmy nadzieję, że bardzo pozytywny, więc szykujemy się do tego spotkania, jak do kolejnego każdego następnego bardzo solidnie i bardzo bojowo – mówił Jarosław Hampel na przedmeczowej konferencji prasowej.

Zimą zielonogórski tor nieco zmienił się względem tego, na czym zawodnicy ścigali się w ostatnich latach. Zdecydowano się bowiem na dosypanie nawierzchni. Pierwsze treningi i mecze towarzyskie były więc ważne dla żużlowców Falubazu, gdyż na ich podstawie mogli wyciągnąć wnioski, mogące pomóc im w dalszej części sezonu. O to, jak czuje się na zielonogórskim owalu, zapytany został Jarosław Hampel.

– Nie do końca mi pasowało wszystko, jeśli chodzi o mecze sparingowe i gdzieś tam treningi, na których jeździliśmy, mieliśmy okazję sprawdzać sprzęt i motocykle. Ta nawierzchnia się zmieniła po tej przebudowie, po tym dosypaniu, to jest trochę inaczej, ale to jest klucz, żeby umieć odnaleźć wszystko, co właściwe do dobrego poruszania się tymi ścieżkami na torze przy W69 i to są kwestie bardzo istotne. Cały czas pracujemy nad tym, żeby mieć pewien spokój, jeśli chodzi o to przygotowanie sprzętowe – powiedział doświadczony zawodnik.

W niedzielę do Zielonej Góry przyjeżdża zespół GKM-u Grudziądz. „Gołębie” w pierwszym spotkaniu PGE Ekstraligi polegli w domowym spotkaniu z aktualnym mistrzem Polski, Orlen Oil Motorem Lublin. Jutrzejsze starcie zielonogórzan z grudziądzanami będzie ważne dla obu ekip, gdyż może ono rzutować na końcową tabelę i sprawę utrzymania w najlepszej żużlowej lidze świata. Oto, co na konferencji prasowej odpowiedział Jarosław Hampel, zapytany o ich rywali:

– Na pewno przyjdzie nam się zmierzyć z kolejnym bardzo ambitnym zespołem. Pokazali to w meczu u siebie z Motorem Lublin. To jest trochę inny skład niż Grudziądz w zeszłym sezonie i trzeba zauważyć, że tam jeżdżą zawodnicy bardzo waleczni i na pewno będzie to trudne spotkanie dla nas niewątpliwie, więc doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jakie zespoły są mocne w dzisiejszych realiach PGE Ekstraligi, także mamy tę świadomość i dlatego szykujemy się bardzo solidnie.

Przypomnijmy, że spotkanie NovyHotel Falubazu Zielona Góra z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz ma odbyć się w niedzielę o godzinie 19:15. Transmisję z tego wydarzenia kibice będą mogli oglądać na antenie Canal+ Sport.

MAAS 290324 23
Fot. Marta Astachow
MAAS 290324 57
Fot. Marta Astachow

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *