Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Ekstraliga a 1. Liga okiem Lindbacka

Ekstraliga

Autor: Patrycja Kowalczuk

Ekstraliga a 1. Liga okiem Lindbacka

Osiem drużyn, jeden cel – zostać Mistrzem Polski. Osiem drużyn, jeden cel – dostać się do Ekstraligi. 1. Liga – bezpośrednie zaplecze Ekstraligi. Ekstraliga – najlepsza liga żużlowa świata.
333979404 1837974873268244 94886931254833580 n
Żużlowa Mapa Polski!
Kontakt: redakcja@bestspeedwaytv.pl

Dostanie się do najwyższej klasy rozgrywek żużlowych jest dopiero początkiem, bo utrzymanie się w Ekstralidze nie jest takie proste. W ostatnim sezonie dobitnie o tym przekonał się Ostrów, który jak szybko wszedł do Ekstraligi, tak też szybko z niej wyszedł. Czy różnice pomiędzy Ekstraligą a 1. Ligą są bardzo duże? Jak wygląda kwestia sprzętu? My postanowiliśmy sprawdzić jak zapatruje się na to człowiek, który ścigał się zarówno w jednej i drugiej. Antonio Lindback był naszym gościem i zapytany o różnice pomiędzy ligami, tak odpowiedział:

David Bellego – pełen optymizmu powrót do drużyny Gryfów

„Oczywiście w Ekstralidze jest trudniej się ścigać. Możesz mieć topowych zawodników w 1. lidze, ale w Ekstralidze każdy [zawodnik] jest topowy, przez to jest trudniej. Jeżeli chodzi o sprzęt, to każdy zawodnik nawet z drugiej ligi może mieć sprzęt z Ekstraligi i odwrotnie. Oczywiście jest różnica w ludziach, którzy potrafią ustawić motor, to jak są przygotowani, a to duża różnica. Jeżeli jesteś topowym zawodnikiem w pierwszej lidze, będziesz dobry w Ekstralidze.”

Podsumowanie krótkie, ale bardzo konkretne. Sprzęt to kwestia posiadanego budżetu, a różnicę największą robią ludzie, którzy przy sprzęcie pracują. Tunerzy, mechanicy i sami zawodnicy – im lepiej wyszkoleni i przygotowani, tym lepsze można osiągnąć wyniki.

fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

MAGAZYN ŻUŻLOWY Z JANUSZEM KOŁODZIEJEM – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *