Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

David Bellego – pełen optymizmu powrót do drużyny Gryfów

Bellego

Autor: Edyta Wojdeł

David Bellego – pełen optymizmu powrót do drużyny Gryfów

Po sezonie w PGE Ekstralidze, francuski żużlowiec powraca do Bydgoszczy, a przed sezonem uchyla rąbka tajemnicy na temat swoich odczuć względem swojej „nowej-starej” drużyny.
333979404 1837974873268244 94886931254833580 n
Żużlowa Mapa Polski!
Kontakt: redakcja@bestspeedwaytv.pl

David Bellego z Abramczyk Polonią Bydgoszcz w swojej karierze spędził już dwa sezony: 2020 i 2021. W ubiegłym roku nastąpiło jednak rozstanie z pierwszoligową drużyną Gryfów, a francuski żużlowiec postanowił spróbować swoich sił w najwyższej klasie rozgrywkowej wśród leszczyńskich Byków. Nie ulega jednak wątpliwości, iż w PGE Ekstralidze nie odjechał on „sezonu życia”, a w roku 2023 postanowił powrócić do Bydgoszczy. Jak się okazuje do całej sprawy podchodzi z dużą dawką entuzjazmu.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że w tym sezonie wracam do Bydgoszczy. Zawsze uwielbiałem ten tor i świetną atmosferę na meczach z kibicami. Czuję się tu bardzo dobrze.

Pomimo niezbyt udanych występów w PGE Ekstralidze, niespełna 30-letni zawodnik podkreśla, iż ten jeden sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej pozwolił mu na zebranie nowych, wartościowych doświadczeń.

– Miałem okazję jeździć z najlepszymi zawodnikami na świecie, dzięki czemu nauczyłem się naprawdę wiele nowych rzeczy. To wszystko pozytywnie wpłynęło na moją karierę.

Nie ulega wątpliwości, że David Bellego po sezonie 2022 nie narzekał na brak ofert, jednakże jak mawiają „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. A jak się okazuje, po wcześniejszych dwóch latach spędzonych wśród bydgoskich Gryfów, Francuz właśnie tak postrzega swój powrót.

– Bydgoszcz to dla mnie jak powrót do domu. Bardzo dobrze wspominam wcześniejsze dwa sezony w Polonii, zarówno pod względem sportowym, jak i całej atmosfery w klubie.

Stawianym, w sezonie 2022, w pozycji jednego z liderów eWinner 1. Ligi, niestety, czy to w wyniku zdarzeń losowych, czy też z innych powodów, zabrakło bardzo niewiele, by dołączyć do najwyższej klasy rozgrywkowej. W Bydgoszczy nastąpiły zatem zmiany w składzie i nawet powracający Bellego podkreśla, iż siły Gryfów zostały solidnie wzmocnione.

– Mamy bardzo silny zespół, w którym leży ogromny potencjał, by osiągnąć najwyższe cele. Teraz wszystko jest w naszych rękach. Praca zespołowa i determinacja w połączeniu dadzą nam odpowiedź czy skład Abramczyk Polonii Bydgoszcz jest silniejszy, niż rok temu.

Jak wynika z wypowiedzi francuskiego żużlowca, do Bydgoszczy wrócił on głównie po to, by to właśnie wraz z tą drużyną wywalczyć awans do PGE Ekstraligi. A co za tym idzie, zapewnić sobie ponowne w niej występy. Tym razem jednak, w bardziej „domowym” i sprzyjającym otoczeniu.

– Z Polonią cel jest jasny. Musimy być konsekwentni i na początek awansować do fazy play-off z jak najlepszego miejsca w tabeli. Gdy to osiągniemy będziemy walczyć o złoto.

O tym wszystkim David Bellego opowiedział na łomach oficjalnej strony Abramczyk Polonii Bydgoszcz w serii „RaportZBoksu”. Natomiast czy jego założenia się sprawdzą, a domowa atmosfera sprawi, że ponownie będzie jednym z najmocniejszych punktów bydgoskich Gryfów, przekonamy się wraz z nadchodzącym co raz większymi krokami sezonem.

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV ONLINE!

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *