Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Ekspert żużlowy o drużynie, jaka jest budowana w Rybniku: Drużyna uszyta na finał, czy wręcz na awans

ROW Rybnik
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jan Kamiński

Ekspert żużlowy o drużynie, jaka jest budowana w Rybniku: Drużyna uszyta na finał, czy wręcz na awans

ROW Rybnik w ubiegłym sezonie swoje występy zakończył po dotkliwie przegranym dwumeczu w finale przeciwko Falubazowi Zielona Góra. Bez wątpienia, przed samą linią mety rybniczanom niesamowicie przeszkodziły kontuzje, które nie pozwoliły na równą walkę. Teraz natomiast, w obliczu roszad w składzie, o potencjale drużyny wypowiedział się były menadżer ekstraligowych drużyn.

Kibice z Rybnika nie mogli być zadowoleni ze startu sezonu 2023. Z biegiem czasu jednak stali się zespołem, który był postrzegany jako jeden z kandydatów do przerwania dominacji zielonogórskich Myszy. Finalnie kontuzje Patricka Hansena i Jana Kvecha nie pozwoliły nawiązać rywalizacji w decydującej fazie sezonu. Teraz natomiast pojawiają się perspektywy transferów, których celem ma być walka o awans do PGE Ekstraligi w następnym sezonie. Na temat ich projektu wypowiedział się były menadżer drużyn z Zielonej Góry oraz Torunia, Jacek Frątczak.

Ciekawy zespół, jak na pierwszą ligę. Z szansą na awans do finału 1. Ligi, a nawet do PGE Ekstraligi. Szkoda tylko, że nie zatrzymali Patryka Wojdyło. W półfinałach i finałach Wojdyło fajnie pojechał, stąd takie, a nie inne moje zdanie. Niemniej Grzegorz to też dobry wybór. Dla obu strony. ROW nie straci, bo zyskuje solidnego zawodnika. Walasek krzywdy nie będzie miał, bo idzie do klubu na poziomie, który da mu poczucie stabilności – powiedział w rozmowie dla portalu polskizuzel.pl.

W przewidywaniach co do składu na następny sezon pewnymi elementami mogą już być Rohan Tungate oraz Norick Bloedorn, trwają również prace nad tym, aby zostali Brady Kurtz i wszyscy juniorzy. Skład według doniesień mają wypełnić Jakub Jamróg i wywołany wcześniej Grzegorz Walasek. Jeżeli drużynie dopisze zdrowie oraz dobra forma, to z pewnością będzie można ich rozpatrywać w roli głównych kandydatów do walki o PGE Ekstraligę.

Tak, jak powiedziałem, drużyna uszyta na finał, czy wręcz na awans – dodał na koniec Jacek Frątczak.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×