Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

ebebe PSŻ Poznań po pierwszym treningu. Kolejne torpeduje pogoda

PSŻ Poznań

Autor: Dawid Procajło

ebebe PSŻ Poznań po pierwszym treningu. Kolejne torpeduje pogoda

Tegoroczny początek wiosny pod względem pogodowym ewidentnie nie sprzyja żużlowcom ze stolicy Wielkopolski, którzy po zimowej przerwie chcą rozgościć się na domowym torze przed startem ligowych rozgrywek. Przygotowanie toru do bezpiecznej jazdy jest obecnie niemałym wyzwaniem patrząc na skoki temperatur oraz częstotliwość występowania opadów a dalsze prognozy nie napawają optymizmem.
galeria 1 6


Zawodnicy ebebe PSŻ Poznań po raz pierwszy pojawili się na domowym torze w miniony piątek. Zanim to jednak uczynili postanowili standardowym obyczajem obejść cały owal by sprawdzić panujące na nim warunki. Na pierwszy rzut oka widać było, że po wytężonych pracach torowych toromistrza wraz z menedżerem Tomaszem Bajerskim, obie proste oraz pierwszy łuk wyglądało bardzo dobrze. Największym problemem było wejście w drugi łuk, które ewidentnie nie kleiło. Po naradzie drużyny menedżer Bajerski desygnuje do pierwszej próby toru bardziej doświadczonych zawodników Adriana Cyfera oraz Kevina Fajfera, których jazda miała dać wskazówki toromistrzowi gdzie należy dopracować nawierzchnię.


Po pierwszej próbie obu zawodników ebebe PSŻ Poznań widać było, że drugi łuk po swojej wewnętrznej części jest do dopracowania. Kolejny test przyniósł pierwsze zamierzone efekty i zarówno Adrian Cyfer jak i Kevin Fajfer odważniej wchodzili w drugi łuk otwierając wewnętrzną część kapryśnej części toru. Stare żużlowe porzekadło mówi, że najlepszym osuszaczem toru jest świst motocykla i jest w tym dużo racji. Po dwóch wyjazdach żużlowców polskiej formacji ebebe PSŻ Poznań nastąpiła decyzja by kolejni zawodnicy przygotowali się do wyjazdu na golęciński owal. Zanim oczywiście do tego doszło po raz kolejny na torze pojawił się ciągnik dopracowując dzieło jakie po sobie zostawili dotychczas jeżdżący zawodnicy.

Pogoda storpeduje początek sezonu żużlowego?


Po tych próbach krótkiej wypowiedzi dla klubowej strony pszpoznan.com.pl udzielił zawodnik ebebe PSŻ Poznań Adrian Cyfer. – Na razie pogoda pozwala na to co widać. Najważniejsze, żeby wyjechać i się zapoznać z torem, ponieważ czas ucieka. Nasza dzisiejsza jazda na pewno pozwoli nawierzchni dojść do ładu. Zadowolony będę po pierwszych sparingach, po sprawdzeniu sprzętu. Na razie miałem okazję, żeby pojeździć 3 dni w słoweńskim Krško. Odkąd wróciłem czekam na pogodę, żeby potrenować na domowym torze, najważniejsze jest dopasowanie tutaj. – podsumowuje żużlowiec przybyły przed tym sezonem z OK Bedmet Kolejarz Opole.


Po pracach agrarnych przyszedł czas na wyjazd kolejnych zawodników ebebe PSŻ Poznań. Na swoją kolej doczekali się Emil Breum, Karol Żupiński, Kacper Teska oraz Jakub Martyniak. Niestety, pech chciał, że po blisko godzinie treningu chwilę przed wyjazdem na tor wymienionych spadł zapowiadany od kilku godzin deszcz. W ten o to sposób po raz kolejny aura wygrała ze sportem żużlowym. W dalszym planie zawodnicy poznańskich „Skorpionów” mieli plan potrenować w kolejnych dwóch dniach, niestety po niepewnych prognozach i wręcz anomalnej sobotniej pogodzie, postanowiono odwołać zarówno sobotnie jak i niedzielne treningi.

galeria 2 4


W wieczornym programie na kanale klubowym PSŻ Poznań TV prezes klubu Jakub Kozaczyk, mówił, że w planie są również kolejne treningi we wtorek oraz środę, niestety i one na tą chwilę wydają się być mało realne do zrealizowania. Przypomnijmy, że ebebe PSŻ Poznań w tym tygodniu ma zaplanowany również sparingowy dwumecz z Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 30 oraz 31.03 a także 02.04 jest przewidziany na Golęcinie o godz. 14 zapowiedziany już wcześniej Mecz o Puchar Fundacji PZM. Prognozy nie dają podstaw do optymizmu, nie mniej należy bacznie śledzić kolejne komunikaty płynące z klubu bo plany mogą każdego dnia ulec zmianie.


Foto: Sandra Rejzner

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×