Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Dwóch Polaków powalczy w Indywidualnych Mistrzostw Argentyny

Dwóch Polaków

Autor: Sebastian Krauz

Dwóch Polaków powalczy w Indywidualnych Mistrzostw Argentyny

Tego raczej nikt się nie spodziewał. Klub Automoto poinformował dzisiaj, że w Indywidualnych Mistrzostw Argentyny które wystartują już za 27 dni wystąpi sześciu zawodników spoza tego kraju. Jak się okazuje, w tym gronie jest dwóch Polaków.

Indywidualne Mistrzostwa Argentyny, mimo że są rozgrywane na dość egzotycznym terenie, cieszą się nie tylko dużym zainteresowaniem miejscowych kibiców, ale i tych z Europy, na co wpływ ma przede wszystkim otoczka całej imprezy, oraz dość specyficzne położenie torów żużlowych, oraz ich infrastruktura. Kibice przyglądają się temu turniejowi również z tego powodu, że od lat występują w nim zagraniczni zawodnicy, którzy w Europie mają sporo swoich sympatyków.

Marcin Nowak: “Czemu Rzeszów? Myślę, że tu naprawdę powstaje bardzo fajny projekt”

W tegorocznej edycji IMA wystąpi sześciu zawodników zza granicy. Są to: Paco Castagna, Andrea Battaglia, Nicolas Vicentin (wszyscy Włochy) a także Mario Niedermeier. Jak się jednak okazuje, na torach w Argentynie będziemy mogli również zobaczyć dwóch Polaków. Są nimi Patryk Wojdyło oraz Paweł Miesiąc.

Turniej rozpocznie się 4 grudnia na legendarnym torze w Bahía Blanca, który jest znany chyba wszystkim kibicom speedwaya na świecie. Odbędzie się czternaście rund a tytułu będzie bronił Paco Castagna.

Fot. Sandra Rejzner

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dwóch Polaków powalczy w Indywidualnych Mistrzostw Argentyny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *