Przejdź do treści
Aktualności

Dwaj byli żużlowcy Kolejarza Opole uhonorowani przez miasto

Kolejarza Opole
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Choroszy

Dwaj byli żużlowcy Kolejarza Opole uhonorowani przez miasto

Przez lata w Polsce mieliśmy wielu świetnych żużlowców, którzy osiągali sukcesy nie tylko na krajowym podwórku, ale także na arenie międzynarodowej. Jednym z nich był legendarny Jerzy Szczakiel, pierwszy polski mistrz świata na żużlu. Wychowanek Kolejarza Opole nie dawno razem z innym żużlowcem doczekali się uhonorowania w swoim rodzinnym mieście.

W Opolu w Stegu Arenie została otwarta Galeria Opolskich Gwiazd Sportu. Na zewnętrznych szybach hali można zobaczyć wizerunki 30 znakomitych sportowców, którzy zasłużyli się dla miasta w ostatnich 80 latach. Wśród nich znajdziemy wątki żużlowe, gdyż włączeni w to znakomite grono znajdziemy Jerzego Szczakiela oraz Wojciecha Załuskiego, byłego indywidualnego mistrza Polski.

Jest to znakomita inicjatywa dla uczczenia pamięci zmarłego przed kilkoma laty Jerzego Szczakiela, będącego jedną z ważniejszych postaci w historii polskiego żużla. Jego sensacyjne pokonanie Nowozelandczyka, Ivana Maugera, zszokowało cały świat i dalej jest wspominane przez wielu kibiców z tamtych lat.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *