bstv 1536x162 1
Dwa mecze i dwie porażki w jeden dzień Wölfe Wittstock! 4

Dwa mecze i dwie porażki w jeden dzień!

Wczoraj na torze w Wittstock odbyło się spotkanie Wölfe z 7R Stolaro Stalą Rzeszów. Zawody początkowo przesunięto o godzinę, a przez następne trzy odjechano tylko osiem biegów.

Spotkanie, które miało się rozpocząć o 12:00 przesunięto o godzinę przez problemy z torem. Po czterech biegach nastąpiła kolejna długa przerwa. Do rywalizacji udało się wrócić po ponad półtorej godziny. Mimo tak długich prac, stan toru pozostawiał sporo do życzenia. Bardziej niż pomiędzy sobą, zawodnicy walczyli o to, aby utrzymać się na motocyklu. W dodatku zaczęło się niemiłosiernie kurzyć.

Fatalnie wyglądający upadek w biegu ósmym zanotował Mateusz Majcher. Młodzieżowiec 7R Stolaro Stali Rzeszów nie opanował motocykla na drugim łuku i z dużym impetem uderzył w dmuchaną bandę. Kiedy przeprowadzono ósmy wyścig na torze pojawiła się… betoniarka. Kilkanaście minut później sędzia ogłosił decyzję o zakończeniu meczu

7. Dawid Rempała (1,1) 2

Gospodarze po odjechaniu popołudniowego meczu z drużyną 7R Stolaro Stal Rzeszów ponownie ulegli przyjezdnej drużynie. Nie potrafili nawiązać większej walki z zepsołem Optibet Lokomotiv Daugavpils, ulegając im 32:57.

Optibet Lokomotiv Daugavpils zwyciężył na wyjeździe 57:32. Prace rozpoczęte po pierwszym spotkaniu tego dnia nad nawierzchnią toru przyniosły efekt. Zgromadzona publiczność zobaczyła ciekawe widowisko. W wielu wyścigach zawodnicy tasowali się na dystansie.

Goście przystąpili do meczu bez Hansa Andersena, który miał zaplanowany mecz w brytyjskiej Championship. Gospodarze mieli tylko dobrze dysponowanych Maksa Dilgera i Lukasa Baumanna. Jednak ten pierwszy swój występ przypłacił kontuzją. Najprawdopodobniej złamał on obojczyk, w wyniku upadku w pierwszym łuku. Niemiecki zespół jest czerwoną latarnią 2. Ligi Żużlowej po kolejnej porażce w 2. lidze żużlowej.