Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Liga Angielska

Duże zmiany kadrowe w Ipswich Witches

Duże zmiany kadrowe

Autor: Sebastian Krauz

Duże zmiany kadrowe w Ipswich Witches

Wobec urazów oraz zawieszeń Bena Barkere oraz Erika Rissa władze Ipswich Witches zdecydowały się zakontraktować dwóch nowych żużlowców, którzy mają pomóc „Wiedźmom” w dalszej części sezonu. Klub jest obecnie liderem Premiership, a kierownictwo klubu musi działać szybko, aby zapewnić sobie pełny zespół na starcie kolejnej fazy sezonu.

Pierwszym zawodnikiem, który dołączył do Ipswich jest Aaron Summers, który ma zastąpić Bena Barkera który został zawieszony przez SCB po tym, jak ten dostarczył wynik „nieujemnego” po teście narkotykowym i alkoholowym przeprowadzonym na Oxford Speedway. Zawodnik pozostanie zawieszony do czasu wyjaśnienia całej sprawy. Summers niedawno wrócił z emerytury, aby ścigać się z Oxfordem w mistrzostwach.

Summers to między innymi Indywidualny Mistrz Australi U16 z roku 2004, tryumfator Premier Trophy z Edinburgh Monarchs jak i Elite League z Coventry Bees. Australijczyk zadebiutuje w Ipswich na wyjeździe z ekipą Belle Vue w poniedziałek.

– Zakontraktowaliśmy Aarona, ponieważ po powrocie ze sportowej emerytury jeździ bardzo dobrze. Rozmawialiśmy z nim przy wielu okazjach w ciągu ostatnich kilku lat i mieliśmy uzgodnione umowy. Myślę, że będzie pasował bardzo dobrze, ale żałuję, że w poprzednich latach nigdy nie udało się nam go zakontraktować. Bardzo się cieszę, że mam go w drużynie i dzięki temu balans drużyny jest bardzo podobny do tego, co do tej pory – tak transfer Summersa tłumaczył Ritchie Hawkins, menadżer „Wiedźm”.

Drugim zawodnikiem który zasilił szeregi Ipswich jest dobrze znany polskim kibicom Rohan Tungate, który ma zastąpić kontuzjowanego Erika Rissa. Po tym jak Niemiec złamał lewą kostkę podczas jazdy dla Landshut w meczu z Polonią, co oznacza, że czeka go okres od czterech do sześciu tygodni przerwy w startach, ekipa „Wiedźm” musiała sprowadzić kogoś na jego miejsce. Władze klubu zdecydowały się zatrudnić Rohana Tungatea który jeździł dla klubu w latach 2012-2015.

Tungate to Indywidualny mistrz Australii z sezonu 2018, w 2019 srebrny medalista tych rozgrywek, a w 2020 brązowy oraz dwukrotny drużynowy mistrz Wielkiej Brytanii (2013 i 2016). Były mistrz Australii zadebiutuje w Ipswich na wyjeździe z ekipą Belle Vue w poniedziałek.

– Nie chcemy korzystać z Z/Z przez dłuższy czas, więc zdecydowaliśmy się zakontraktować Rohana. Musieliśmy to zrobić, bez kontuzji Erika sprawy mogłyby wyglądać inaczej i na pewno nie chcieliśmy wcześniej wprowadzać zmian w zespole, ale to jest żużel. Mamy do czynienia z regułą 75% spotkań i musieliśmy to uporządkować – tak transfer tłumaczył Ritchie Hawkins.

Fot. Taylor Lanning

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *