Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Duża inwestycja w Krośnie. Jest dofinansowanie

Stadion w Krośnie
Fot. Wilki Krosno

Autor: Jakub Bielak

Duża inwestycja w Krośnie. Jest dofinansowanie

W Krośnie dojdzie do przebudowy stadionu przy ulicy Legionów. W ramach Programu Inwestycji Strategicznych miasto otrzymało niemal 18 milionów złotych. Na terenie spadkowicza z PGE Ekstraligi dojdzie więc do kolejnych istotnych zmian na obiekcie żużlowym.

Oficjalnie nazwa inwestycji jest opisana słowami „Przebudowa stadionu przy ul. Legionów w Krośnie – budowa trybuny wraz z budynkiem oraz infrastrukturą towarzyszącą oraz przebudowa sieci gazowej”. W najnowszym komunikacie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów możemy zauważyć, że na ten cel z państwowych środków przeznaczono dokładnie 17 990 000 złotych. Jest to jedna z największych inwestycji na liście przeznaczonej dla województwa podkarpackiego.

Już przed sezonem 2023 w Krośnie odbyło się wiele prac na stadionie. W najbliższej przyszłości stadion stanie się jeszcze bardziej nowoczesny i przyjazny dla miejscowych kibiców. W klubie od strony sportowej myślą o szybkim powrocie do elity, a infrastrukturalne prace z pewnością pomogą Wilkom w staniu się jeszcze bardziej widocznym ośrodkiem na żużlowej mapie Polski.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *