Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Drużynowe

Drużynowy Puchar Ekstraligi 250cc w liczbach

Żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Sebastian Krauz

Drużynowy Puchar Ekstraligi 250cc w liczbach

Za nami Drużynowy Puchar Ekstraligi 250cc. W nim tryumfował Włókniarz Częstochowa, która wyprzedziła Stal Gorzów i Unię Leszno. Speedway Ekstraliga podsumowała turniej w liczbach.

Drużynowy Puchar Ekstraligi składał się w tym roku z ośmiu rund, które odbyły się w Ostrowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Gorzowie, Toruniu, Grudziądzu, Lublinie, Częstochowie i Lesznie. W tym czasie młodzi zawodnicy odjechali 161 biegów. Zwycięzcy z Częstochowy zdobyli w klasyfikacji generalnej 38,5 pkt i wygrali 4 rundy, natomiast 3 razy zajmowali 2. miejsce.

Drugie miejsce zajęła Stal Gorzów która zgromadziła na swoim koncie 27,5 pkt. Zawodnicy z gorzowskiego klubu wygrali jedną rundę, 2 turnieje zakończyli na 2. miejscu i raz stawali na najniższym stopniu podium. Trzecie miejsce w klasyfikacji zajęła ekipa Unii Leszno, która minimalnie uległa ekipie z Gorzowa (26 pkt) Triumfowali oni w dwóch rundach, natomiast 3 razy zajmowali 3. lokatę.

W ośmiu rundach DPE 250cc w sezonie 2022 wystartowało 21 żużlowców. Najwięcej razy startował Szymon Ludwiczak z Włókniarza Częstochowa (70), który wystartował w 27 biegach, odnotowując średnią biegopunktową 2,741 pkt/bieg. Najbardziej „zapracowanym” zawodnikiem tegorocznych rozgrywek był Denis Andrzejczak ze Stali Gorzów, który na tor wyjeżdżał 28 razy. Jedenastu żużlowców uzyskało średnią biegopunktową powyżej dwóch punktów. Byli to: Szymon Ludwiczak, Antoni Kawczyński, Kacper Mania, Kevin Małkiewicz, Marcel Kowolik, Marcel Juskowiak, Mikołaj Krok, Gracjan Szostak, Denis Andrzejczak, Eryk Kamiński oraz Eryk Farański.

Dane za Speedway Ekstraliga

Fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×