Żużel - Best Speedway Tv

Drużynowy Puchar Ekstraligi 250cc w liczbach | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Drużynowy Puchar Ekstraligi 250cc w liczbach

Drużynowy Puchar Ekstraligi

Drużynowy Puchar Ekstraligi 250cc w liczbach

Za nami Drużynowy Puchar Ekstraligi 250cc. W nim tryumfował Włókniarz Częstochowa, która wyprzedziła Stal Gorzów i Unię Leszno. Speedway Ekstraliga podsumowała turniej w liczbach.

Drużynowy Puchar Ekstraligi składał się w tym roku z ośmiu rund, które odbyły się w Ostrowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Gorzowie, Toruniu, Grudziądzu, Lublinie, Częstochowie i Lesznie. W tym czasie młodzi zawodnicy odjechali 161 biegów. Zwycięzcy z Częstochowy zdobyli w klasyfikacji generalnej 38,5 pkt i wygrali 4 rundy, natomiast 3 razy zajmowali 2. miejsce.

Drugie miejsce zajęła Stal Gorzów która zgromadziła na swoim koncie 27,5 pkt. Zawodnicy z gorzowskiego klubu wygrali jedną rundę, 2 turnieje zakończyli na 2. miejscu i raz stawali na najniższym stopniu podium. Trzecie miejsce w klasyfikacji zajęła ekipa Unii Leszno, która minimalnie uległa ekipie z Gorzowa (26 pkt) Triumfowali oni w dwóch rundach, natomiast 3 razy zajmowali 3. lokatę.

W ośmiu rundach DPE 250cc w sezonie 2022 wystartowało 21 żużlowców. Najwięcej razy startował Szymon Ludwiczak z Włókniarza Częstochowa (70), który wystartował w 27 biegach, odnotowując średnią biegopunktową 2,741 pkt/bieg. Najbardziej „zapracowanym” zawodnikiem tegorocznych rozgrywek był Denis Andrzejczak ze Stali Gorzów, który na tor wyjeżdżał 28 razy. Jedenastu żużlowców uzyskało średnią biegopunktową powyżej dwóch punktów. Byli to: Szymon Ludwiczak, Antoni Kawczyński, Kacper Mania, Kevin Małkiewicz, Marcel Kowolik, Marcel Juskowiak, Mikołaj Krok, Gracjan Szostak, Denis Andrzejczak, Eryk Kamiński oraz Eryk Farański.

Dane za Speedway Ekstraliga

Fot. Sonia Kaps

Reklamy

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×