Żużel - Best Speedway Tv

Drużynowy Puchar Ekstraligi 250cc w liczbach | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Drużynowy Puchar Ekstraligi 250cc w liczbach

Drużynowy Puchar Ekstraligi

Drużynowy Puchar Ekstraligi 250cc w liczbach

Za nami Drużynowy Puchar Ekstraligi 250cc. W nim tryumfował Włókniarz Częstochowa, która wyprzedziła Stal Gorzów i Unię Leszno. Speedway Ekstraliga podsumowała turniej w liczbach.

Drużynowy Puchar Ekstraligi składał się w tym roku z ośmiu rund, które odbyły się w Ostrowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Gorzowie, Toruniu, Grudziądzu, Lublinie, Częstochowie i Lesznie. W tym czasie młodzi zawodnicy odjechali 161 biegów. Zwycięzcy z Częstochowy zdobyli w klasyfikacji generalnej 38,5 pkt i wygrali 4 rundy, natomiast 3 razy zajmowali 2. miejsce.

Drugie miejsce zajęła Stal Gorzów która zgromadziła na swoim koncie 27,5 pkt. Zawodnicy z gorzowskiego klubu wygrali jedną rundę, 2 turnieje zakończyli na 2. miejscu i raz stawali na najniższym stopniu podium. Trzecie miejsce w klasyfikacji zajęła ekipa Unii Leszno, która minimalnie uległa ekipie z Gorzowa (26 pkt) Triumfowali oni w dwóch rundach, natomiast 3 razy zajmowali 3. lokatę.

W ośmiu rundach DPE 250cc w sezonie 2022 wystartowało 21 żużlowców. Najwięcej razy startował Szymon Ludwiczak z Włókniarza Częstochowa (70), który wystartował w 27 biegach, odnotowując średnią biegopunktową 2,741 pkt/bieg. Najbardziej „zapracowanym” zawodnikiem tegorocznych rozgrywek był Denis Andrzejczak ze Stali Gorzów, który na tor wyjeżdżał 28 razy. Jedenastu żużlowców uzyskało średnią biegopunktową powyżej dwóch punktów. Byli to: Szymon Ludwiczak, Antoni Kawczyński, Kacper Mania, Kevin Małkiewicz, Marcel Kowolik, Marcel Juskowiak, Mikołaj Krok, Gracjan Szostak, Denis Andrzejczak, Eryk Kamiński oraz Eryk Farański.

Dane za Speedway Ekstraliga

Fot. Sonia Kaps

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×