Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Drużynowy Mistrz Polski Juniorów kończy karierę!

Mistrz Polski
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Drużynowy Mistrz Polski Juniorów kończy karierę!

Wilki Krosno pomimo spadku z PGE Ekstraligi nie miały tak słabego sezonu, jak można pomyśleć. W rozgrywkach ligi do lat 24 oraz Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów zdobyli oni kolejno srebrne i złote krążki. Częścią obu zespołów był Denis Zieliński. Były zawodnik Apatora Toruń i GKM-u Grudziądz po sukcesach ze swoimi kolegami z młodzieżówki zdecydował się na szokujący ruch.

Miniony sezon był dla Denisa Zielińskiego najlepszym w całej karierze, a zarazem ostatnim w wieku młodzieżowca. Prócz wspomnianych wcześniej osiągnięć z drużyną, wykręcił on również swoją najlepszą średnią w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Jak się również okazuje, rok 2023 był ostatnim dla Zielińskiego, jako żużlowca. W swoich mediach społecznościowych były już zawodnik Wilków opublikował wpis, gdzie podziękował krośnieńskiej drużynie i kibicom za miniony sezon i wszystkie lata jego startów.

– Na wstępie chciałbym podziękować @wilkikrosno za miniony sezon, był on pełen wzlotów i upadków. Rok 2023 był dla mnie najlepszym sezonem w karierze żużlowej. Nabrałem wiele doświadczenia, które z każdym dniem pokazywało efekty mojej pracy. Starałem się dawać z siebie 110%, lecz nie zawsze to wychodziło. Dziękuję Kibicom za wspaniały doping na każdym meczu. Dziękuję mojemu klubowi za każdą możliwość jazdy i rozwijania się.

– Drodzy Kibice, z wielką trudnością, ale i determinacją, podchodzę do napisania tych słów. Po wielu latach zmagania się na torze, zdecydowałem, że nadszedł czas, by zakończyć moją karierę żużlową. Wielokrotnie zastanawiałem się, jak będzie wyglądał ten moment, w którym zakończę karierę. Na pewno nie wyobrażałem sobie tego w taki sposób. Teraz, kiedy jestem w tym miejscu, jest to równie trudne, jak myślałem, że będzie. Jestem przekonany, że to jest właściwa decyzja. Chciałbym podziękować każdemu z Was za niesamowite wsparcie, jakie otrzymałem przez te lata. Wasze okrzyki, Wasze uśmiechy, Waszą pasję do żużla – wszystko to sprawiło, że każdy moment spędzony na torze był dla mnie niezapomnianym doświadczeniem.

– Pamiętam każdy wyścig, każde zwycięstwo, każdą porażkę i każdą kontuzję. Dziękuję kolegom z toru za wspólną rywalizacje i motywację. Dziękuję klubom, w których jeździłem i mogłem się rozwijać. @gkmgrudziadzsa, @wybrzezegdansk, @kstorun, @wilkikrosno. Choć moja kariera żużlowa dobiega końca, moja miłość do tego sportu nie zniknie. Dziękuję Wam za wszystko. Żużel to więcej niż sport, będzie on zawsze częścią mnie. Do zobaczenia na trybunach! Kończę karierę sportowca jako Drużynowy Mistrz Polski Juniorów i życzę powodzenia całemu środowisku żużlowemu. Dziękuję – napisał zawodnik w obszernym poście.

Powodem nieco szokującej decyzji byłego żużlowca jest brak ofert z klubów. Pomimo usilnych starań w znalezieniu nowego zespołu nie udało się to Denisowi Zielińskiemu. Dołączył on tym samym do grona zawodników, którzy po ukończeniu wieku juniora odeszli od speedwaya, kończąc swoje kariery.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *