Przejdź do treści
Aktualności/Ligi Zagraniczne

Drużyna prowadzona przez Piotra Żyto wystartuje w przyszłym sezonie Bauhaus-Ligan. Otrzymali zielone światło

bauhaus-ligan
Fot. Vargarna Norrkoping//Facebook

Autor: Krzysztof Choroszy

Drużyna prowadzona przez Piotra Żyto wystartuje w przyszłym sezonie Bauhaus-Ligan. Otrzymali zielone światło

W minionym sezonie Bauhaus-Ligan najlepsza okazała się być Dackarna Malilla, która zdobyła kolejny tytuł mistrza Szwecji w swojej historii. W lidze wystąpiło 7 zespołów, co jest liczbą niższą od naszej PGE Ekstraligi. Teraz jednak się to zmieni, gdyż w nadchodzącej kampanii występować będzie kolejny zespół.

Już od jakiegoś czasu mówiło o tym, że Vargarna Norrkoping może powrócić na najwyższy poziom rozgrywkowy w Szwecji. Teraz wiemy już, że zespół prowadzony przez Piotra Żyto będzie w przyszłym sezonie jeździł w Bauhaus-Ligan, a władze zezwoliły na taki ruch, przyznając licencję na starty, co oznacza, że Vargarna może już myśleć o budowaniu składu na kolejny rok.

Klub powróci do najwyższej klasy rozgrywkowej po kilku dobrych latach nieobecności, nic więc dziwnego, że ekscytacja miejscowych działaczy jest duża i nie mogą się oni już doczekać nadchodzącego sezonu. W komunikacie prasowym głos zabrał prezes Vargarny, bardzo podekscytowany tym, co się wydarzyło.

Po tym, kiedy w 2015 roku zdecydowaliśmy się dobrowolnie wystartować w Allsvenskan League, długo czekaliśmy na powrót do najwyższej klasy. Teraz zwiększamy siły, aby wziąć udział i rzucić wyzwanie innym. Naszym celem jest ugruntowanie pozycji w Bauhaus-Ligan i nie możemy się doczekać tych wyzwań, w ramach którego, mamy nadzieję, że zawalczymy o play-off – powiedział prezes Michael Olsson.

Teraz przed działaczami stoi wyzwanie przygotowania składu na tyle dobrego, aby umożliwiał on walkę o awans do fazy play-off Bauhaus-Ligan. Na pewno w tym może pomóc również Piotr Żyto. Doświadczony polski trener będzie wartością dodaną drużyny z Norrkoping. Jak będzie wyglądały skład Vargarny w przyszłym roku? Przekonamy się za prawdopodobnie za parę tygodni.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×