Przejdź do treści
Artykuły

Druga odsłona turnieju “Darcy Ward Invitational”

Druga odsłona turnieju “Darcy Ward Invitational”

Autor: Aleksandra Bronisz

Druga odsłona turnieju “Darcy Ward Invitational”

Darcy Ward był uważany za jednego z najbardziej utalentowanych żużlowców. Mimo młodego wieku cieszył nas wyjątkową jazdą i rywalizował wśród najlepszych. Niestety 23 sierpnia 2015 roku jego karierę zakończył koszmarny wypadek, w wyniku którego u australijskiego żużlowca zdiagnozowano przerwanie rdzenia kręgowego. Australijczyk od tamtego momentu porusza się na wózku. Mimo wszystko nie poddaje się i uczestniczy w rehabilitacji by walczyć o jak największą sprawność.

Nawet tak ogromna tragedia jaka spotkała żużlowca nie zniechęciła go do tego sportu. Darcy się chętnie wypowiada na temat speedwaya, a nawet organizuje turnieje. 28 listopada odbyła się druga odsłona turnieju “Darcy Ward Invitational”. Zawody miały miejsce w australijskim Brisbane. Zwycięzcą turnieju został Jake Allen, który jednocześnie odebrał nagrodę, jaką był czek na 2500 dolarów australijskich. Na drugim stopniu podium uplasował się Josh Grajczonek – zawodnik Polonii Bydgoszcz. Stawkę zwycięskiej trójki zamknął Ryan Douglas.

Cieszy fakt, że pomimo losu jaki spotkał Warda ten nie odwrócił się od speedwaya tylko czynnie w nim uczestniczy. Pomysł z organizacją turniejów cieszy się zainteresowaniem i miejmy nadzieję, że będzie kontynuowany.

Fot. Instagram @joshiepickering

baner mały psd

1 odpowiedź do “Druga odsłona turnieju “Darcy Ward Invitational”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *