Żużel - Best Speedway Tv

Druga liga nadrabia zaległości. Texom Stal Rzeszów - OK Bedmet Kolejarz Opole [ZAPOWIEDŹ] | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Druga liga

Druga liga nadrabia zaległości. Texom Stal Rzeszów – OK Bedmet Kolejarz Opole [ZAPOWIEDŹ]

Druga liga nadrabia zaległości. Texom Stal Rzeszów – OK Bedmet Kolejarz Opole [ZAPOWIEDŹ]

Żużlowy weekend dla kibiców w Polsce rozpocznie pojedynek Texom Stali Rzeszów z OK Bedmet Kolejarzem Opole. Druga liga nadrabia w ten weekend zaległości. Przy pierwszym podejściu do tego spotkania w kwietniu na przeszkodzie stanęły warunki pogodowe. Teraz oba zespoły na dobre już rozpoczęły zmagania ligowe, jednak z znacznie gorszej sytuacji są gospodarze.

Druga liga

Texom Stal Rzeszów znajduje się obecnie na dole tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. Zespół jedzie zdecydowanie poniżej oczekiwań i musi zacząć wygrywać mecze, jeśli myśli o awansie na zaplecze PGE Ekstraligi. Kolejną okazję rzeszowianie będą mieli w starciu z zawodnikami z Opola, którzy są w odmiennych nastrojach. Kolejarz wygrał dwa z trzech dotychczasowych spotkań, choć odniesione zwycięstwa były na domowym torze. W spotkaniu na wyjeździe ulegli SpecHouse PSŻ Poznań 52:38, jednak zabrakło wtedy w składzie Pontusa Aspgrena, który ma być jednym z liderów zespołu.

Druga liga na razie nie jest łaskawa dla Texom Stali Rzeszów. Gospodarze w piątek będą liczyli na pierwsze ligowe punkty w tym sezonie. Porażki w Rawiczu i Daugavpils, choć nie były wysokie, nie napawały optymizmem. Domowy mecz z poznańskimi „Skorpionami” również pokazał, że przed zespołem jeszcze sporo pracy w znalezieniu odpowiedniej formy. Jednym z lekarstw ma być wypożyczenie Markusa Birkemose, który zasilił formację juniorską rzeszowian. Duńczyk zaliczył udany debiut na Łotwie, jednak zawiedli liderzy drużyny, co odbiło się na wyniku.

Z pewnością druga liga może być ciekawa, a kibice obu ekip oczekują, że piątkowe starcie będzie na to dowodem. Czy rzeszowianie odepchną się od dna tabeli? Początek meczu o godzinie 19:00 na stadionie przy ul. Hetmańskiej 69 w Rzeszowie. Brak transmisji w telewizji lub online.

Awizowane składy:

OK Bedmet Kolejarz Opole:
1. Pontus Aspgren
2. Oskar Polis
3. Zastępstwo zawodnika
4. Adrian Cyfer
5. Jacob Thorssell
6. Brak zawodnika
7. Petr Chlupac

Reklamy

Texom Stal Rzeszów:
9. Paweł Miesiąc
10. Kevin Woelbert
11. Hubert Łęgowik
12. Eduard Krcmar
13. Dawid Lampart
14. Marcus Birkemose
15. Brak zawodnika

Fot. Sandra Rejzner

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×