Do trzech razy sztuka. Zapowiedź meczu ELTROX Włókniarz Częstochowa – FOGO Unia Leszno

Już dziś odbędzie się zaległy mecz w ramach 7. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy ELTROX Włókniarzem Częstochowa a FOGO Unią Leszno.
Spotkanie nie bez powodu określane jest mianem wielkiego żużlowego święta.


Obie drużyny na początku sezonu pokazały, że ich celem w bieżącym sezonie jest złoto. Zarówno leszczynianie jak i częstochowianie pewnie wygrywali mecz za meczem,
nie pozostawiając rywalom żadnych złudzeń. Do czasu.. Zespół Marka Cieślaka obniżył ostatnio loty i dwukrotnie uległ na swoim stadionie kolejno Lubelskim Koziołkom oraz Falubazowi.
Drużyna spod Jasnej Góry nie dała rady również w Gorzowie, gdzie przegrała z miejscową Stalą. Ponadto tylko jeden punkt meczowy udało jej się wywieźć z Grudziądza.

IMG 4095 1

Z kolei leszczyńska lokomotywa gnała po torach PGE Ekstraligi niczym słynne Pendolino i ani myślała zatrzymywać się na kolejnych stacjach.
Podopiecznych Piotra Barona wyhamowała jednak Sparta Wrocław, która po niesłychanie emocjonującym meczu wygrała z Mistrzami Polski 46-44. Była to pierwsza porażka Leszczynian w tym sezonie.
Wielu ekspertów żużlowych twierdzi, że pomimo wpadki Unii Leszno oraz słabszej dyspozycji Włókniarza Częstochowa dzisiejszy mecz można nazwać prologiem tegorocznego finału.

W ubiegłym sezonie FOGO Unia Leszno gościła dwukrotnie na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej. W rundzie zasadniczej “Byki” zdemolowały Włókniarz w Częstochowie 59-31.
W fazie Play-Off również wygrała drużyna z Leszna, jednak mecz był już bardziej wyrównany i zakończył się wynikiem 52-38.

Mecz pierwotnie miał się odbyć w niedzielę, 26 lipca, jednak pogoda miała inne plany na ten wieczór. Przez Częstochowę przeszła potężna ulewa,
 która ugasiła wszelkie emocje związane ze spotkaniem. Podobnie sytuacja wyglądała 4 sierpnia. Ze względu na złe prognozy pogody zaległe spotkanie nie doszło do skutku.
 Pozostaje tylko liczyć na to, że stara zasada “Do trzech razy sztuka” zadziała i dzisiejszego wieczoru kibice speedway’a będą mogli delektować się widowiskiem na najwyższym poziomie.

Czy “Lwy” ponownie pokażą pazur i rozszarpią “Byki”? A może FOGO Unia udowodni, że ostatnia porażka była wypadkiem przy pracy i ponownie
podbije Jasną Górę? Przekonamy się już dziś. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20.30.

Awizowane składy:

ELTROX Włókniarz Częstochowa:
9. Rune Holta
10. Jason Doyle
11. Fredrik Lindgren
12. Paweł Przedpełski
13. Leon Madsen
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak

FOGO Unia Leszno:
1. Emil Sajfutdinov
2. Janusz Kołodziej
3. Bartosz Smektała
4. Jaimon Lidsey
5. Piotr Pawlicki
6. Dominik Kubera
7. Szymon Szlauderbach

fot. Karolina Łukaszewska


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *