Do trzech razy sztuka. Zapowiedź meczu ELTROX Włókniarz Częstochowa – FOGO Unia Leszno

Już dziś odbędzie się zaległy mecz w ramach 7. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy ELTROX Włókniarzem Częstochowa a FOGO Unią Leszno.
Spotkanie nie bez powodu określane jest mianem wielkiego żużlowego święta.


Obie drużyny na początku sezonu pokazały, że ich celem w bieżącym sezonie jest złoto. Zarówno leszczynianie jak i częstochowianie pewnie wygrywali mecz za meczem,
nie pozostawiając rywalom żadnych złudzeń. Do czasu.. Zespół Marka Cieślaka obniżył ostatnio loty i dwukrotnie uległ na swoim stadionie kolejno Lubelskim Koziołkom oraz Falubazowi.
Drużyna spod Jasnej Góry nie dała rady również w Gorzowie, gdzie przegrała z miejscową Stalą. Ponadto tylko jeden punkt meczowy udało jej się wywieźć z Grudziądza.

IMG 4095 1

Z kolei leszczyńska lokomotywa gnała po torach PGE Ekstraligi niczym słynne Pendolino i ani myślała zatrzymywać się na kolejnych stacjach.
Podopiecznych Piotra Barona wyhamowała jednak Sparta Wrocław, która po niesłychanie emocjonującym meczu wygrała z Mistrzami Polski 46-44. Była to pierwsza porażka Leszczynian w tym sezonie.
Wielu ekspertów żużlowych twierdzi, że pomimo wpadki Unii Leszno oraz słabszej dyspozycji Włókniarza Częstochowa dzisiejszy mecz można nazwać prologiem tegorocznego finału.

W ubiegłym sezonie FOGO Unia Leszno gościła dwukrotnie na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej. W rundzie zasadniczej “Byki” zdemolowały Włókniarz w Częstochowie 59-31.
W fazie Play-Off również wygrała drużyna z Leszna, jednak mecz był już bardziej wyrównany i zakończył się wynikiem 52-38.

Mecz pierwotnie miał się odbyć w niedzielę, 26 lipca, jednak pogoda miała inne plany na ten wieczór. Przez Częstochowę przeszła potężna ulewa,
 która ugasiła wszelkie emocje związane ze spotkaniem. Podobnie sytuacja wyglądała 4 sierpnia. Ze względu na złe prognozy pogody zaległe spotkanie nie doszło do skutku.
 Pozostaje tylko liczyć na to, że stara zasada „Do trzech razy sztuka” zadziała i dzisiejszego wieczoru kibice speedway’a będą mogli delektować się widowiskiem na najwyższym poziomie.

Czy “Lwy” ponownie pokażą pazur i rozszarpią “Byki”? A może FOGO Unia udowodni, że ostatnia porażka była wypadkiem przy pracy i ponownie
podbije Jasną Górę? Przekonamy się już dziś. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20.30.

Awizowane składy:

ELTROX Włókniarz Częstochowa:
9. Rune Holta
10. Jason Doyle
11. Fredrik Lindgren
12. Paweł Przedpełski
13. Leon Madsen
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak

FOGO Unia Leszno:
1. Emil Sajfutdinov
2. Janusz Kołodziej
3. Bartosz Smektała
4. Jaimon Lidsey
5. Piotr Pawlicki
6. Dominik Kubera
7. Szymon Szlauderbach

fot. Karolina Łukaszewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *