Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Derby drużyn z dołu tabeli. For Nature Solutions KS Apator Toruń – ZOOleszcz GKM Grudziądz [ZAPOWIEDŹ]

Apator Toruń
fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

Autor: Jakub Bielak

Derby drużyn z dołu tabeli. For Nature Solutions KS Apator Toruń – ZOOleszcz GKM Grudziądz [ZAPOWIEDŹ]

Kibice zarówno z Torunia jak i Grudziądza z pewnością nie zakładali przed startem sezonu, że derby województwa kujawsko-pomorskiego w piątej kolejce PGE Ekstraligi będą starciem przedostatniej z ostatnią drużyną w tabeli. Niestety dla obu klubów, tak właśnie wygląda rzeczywistość. W piątkowy wieczór na Motoarenie zostaną rozdane niezwykle ważne punkty, które pomogą złapać wygranym nieco oddechu.

Drugoligowy klub wzmocniony zawodnikiem z PGE Ekstraligi!

For Nature Solutions KS Apator Toruń w czterech rozegranych do tej pory spotkaniach, wygrał tylko raz – na inaugurację z ebut.pl Stalą Gorzów. Jednak już w tamtym spotkaniu miejscowi kibice mogli być nieco zaniepokojeni. Wszak ich ulubieńcy wygrali różnicą ledwie czterech punktów, a Stal przed sezonem nie była traktowana w Toruniu jako bezpośredni rywal. Trzy kolejne spotkania to dość wyraźne porażki Apatora. W Krośnie i Lesznie Torunianie nie podołali teoretycznie słabszym od siebie drużynom, natomiast w drugim domowym meczu na Motoarenie dream team z Wrocławia nie pozostawił miejscowym szans, wygrywając 38:52.

Derby z Grudziądzem będą ważnym sprawdzianem dla dwóch liderów Apatora. Zarówno Patryk Dudek, jak i Robert Lambert spisują się, póki co znacznie poniżej oczekiwań. W piątkowym spotkaniu obaj powinni dołączyć do będącego w świetnej dyspozycji Emila Sajfutdinowa i wspólnie poprowadzić gospodarzy do końcowego triumfu.

W drużynie GKM-u sytuacja wygląda jeszcze gorzej. „Gołębie” mają na swoim punkcie jeden punkt wywalczony w pierwszej kolejce na własnym stadionie z niespodziewanie osłabionym wówczas Tauron Włókniarzem Częstochowa. Potem Grudziądzanie nie byli w stanie wygrać wyjazdowych meczów w Gorzowie (51:39) i Krośnie (49:41), a także niespodziewanie polegli u siebie z Unią Leszno (40:50). Szczególnie domowa porażka z Leszczynianami mocno skomplikowała sprawę utrzymania w lidze. Piątkowe derby mogą być dla GKM-u szansą na odbicie się od dna i rozpoczęcie operacji pod tytułem „utrzymanie”.

Spotykają się ze sobą dwie drużyny, które mają znacznie więcej problemów, niż myślały. Zarówno For Nature Solutions KS Apator Toruń, jak i ZOOleszcz GKM Grudziądz mają serię trzech porażek z rzędu i piątkowe derby są idealną okazją, by się przełamać.

Początek spotkania o godzinie 20:30. Transmisję przeprowadzi Eleven Sports 1.

Awizowane składy:

ZOOleszcz GKM Grudziądz

1. Gleb Czugunow
2. Max Fricke
3. Wadim Tarasienko
4. Frederik Jakobsen
5. Nicki Pedersen
6. Kacper Pludra
7. Wiktor Rafalski

For Nature Solutions KS Apator Toruń

9. Paweł Przedpełśki
10. Robert Lambert
11. Patryk Dudek
12. Wiktor Lampart
13. Emil Sajfutdinow
14. Krzysztof Lewandowski
15. Mateusz Affelt

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *