Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

David Bellego dołącza do Grupy Azoty Unia Tarnów: Największy Hit Transferowy w Krajowej Lidze Żużlowej

David Bellego dołącza do Grupy Azoty Unia Tarnów
Fot. Emilia Hamerska – Lengas

Autor: Redakcja

David Bellego dołącza do Grupy Azoty Unia Tarnów: Największy Hit Transferowy w Krajowej Lidze Żużlowej

David Bellego, utalentowany francuski żużlowiec, podjął nieoczekiwaną decyzję o rywalizacji w nadchodzącym sezonie Krajowej Ligi Żużlowej. Dołączy do szeregów Grupy Azoty Unia Tarnów, zespołu znanego z wysokich aspiracji. Ta wiadomość jest przez wielu uznawana za największy hit transferowy w najniższej klasie rozgrywkowej.

Bellego, mający zaledwie 30 lat, nie jest obcy na najwyższym poziomie rywalizacji. Niedawno rywalizował w PGE Ekstralidze i Indywidualnych Mistrzostwach Europy. Ponadto został również uznany za najlepszego zawodnika pierwszej ligi. „Mówimy o zawodniku, który niedawno jeździł w PGE Ekstralidze, Indywidualnych Mistrzostwach Europy, i był najlepszym zawodnikiem pierwszej ligi. Wszystko to nie zdarzyło się w odległej przeszłości. Poza tym ma zaledwie 30 lat. Ma przed sobą wiele sezonów,” mówi Jacek Frątczak, były menedżer klubów z Zielonej Góry i Torunia, obecnie ekspert żużlowy dla oficjalnej strony polskizuzel.pl

Przewidywania Frątczaka na występy Bellego w sezonie 2024 są optymistyczne. Spodziewa się, że Bellego będzie najlepszym zawodnikiem Krajowej Ligi Żużlowej. „Oczekuję, że będzie to żużlowiec zdobywający ponad 10 punktów w każdym meczu. Nie ukrywam, że w sezonie 2025 widzę go w czołowej piątce, ale Speedway 2. Ekstraliga. Obserwowałem go wiele razy i wiem, że ma sprzęt i potencjał jazdy do odbudowy,” twierdzi.

Decyzja o dołączeniu do Krajowej Ligi Żużlowej może wydawać się zaskakująca, biorąc pod uwagę wcześniejsze występy Bellego. Jednak Frątczak uważa, że wybór Bellego do dołączenia do Tarnowa może okazać się mistrzowskim posunięciem. „Druga liga to radykalny krok, ale dobrze mu poszło. Wybrał zespół o wielkich aspiracjach. Można by powiedzieć, że są one zgodne z tym, co sam zawodnik chce zrobić. Zarówno Unia Tarnów, jak i David Bellego chcą awansować do następnego poziomu rywalizacji. Wierzę, że ta współpraca przyniesie korzyści obu stronom,” kończy Frątczak.

Podsumowując, nadchodzący sezon zapowiada się emocjonująco, a udział Bellego w Krajowej Lidze Żużlowej stanowi znaczący punkt programu. Jego występy z pewnością będą ściśle obserwowane przez fanów i ekspertów, którzy z niecierpliwością oczekują, czy ten strategiczny ruch okaże się rzeczywiście krokiem w stronę większych sukcesów.

Unia Tarnów
Fot. Jakub Malec
Żużel
Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *