Żużel - Best Speedway Tv

Davey Watt ostro o wykluczeniu Rosjan z cyklu SGP 2022. | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Davey Watt ostro o wykluczeniu Rosjan z cyklu SGP 2022.

Davey Watt

Davey Watt ostro o wykluczeniu Rosjan z cyklu SGP 2022.

Informacja o wykluczeniu Rosyjskich zawodników z rozgrywek FIM Speedway Grand Prix zbiera wiele komentarzy zarówno od samych sportowców jak i zawodników którzy od kliku lat przebywają na sportowej emeryturze. Davey Watt, były uczestnik cyklu GP, postanowił wypowiedzieć się na temat sankcji jakie dotknęły reprezentantów Rosyjskiej Federacji Motocyklowej w związku z wywołanym konfliktem zbrojnym na Ukrainie.

W emocjonalnym wpisie na swoim profilu skrytykował decyzje Międzynarodowej Organizacji Motocyklowej:

“Światu przyda się teraz trochę współczucia, ale zamiast tego FIM postanowił usunąć Łagutę i Sajfutdinowa z Grand Prix, ponieważ są Rosjanami! Co za straszni hipokryci! Dwóch facetów, którzy sprzeciwili się wojnie, są fantastyczni w tym sporcie, a wy teraz wyrzucacie ich jak worek cegieł i to dla polityki. Potępiam tę głupią wojnę, jak wszyscy inni… ale ci goście nie są jej częścią!”

Wpis spotkał się z wielką falą poparcia ze strony fanów Australijczyka. Ludzie zarzucają światowej federacji niesprawiedliwość w podjętych krokach. Odbieranie możliwości zdobywania medali na imprezach żużlowych, dla zawodników którzy zdecydowanie potępili atak na Ukrainę. Przypomnijmy również że w ubiegłym roku obu Rosjan widzieliśmy na podium całego cyklu FIM Grand Prix 2021.

Sam Devey Watt zakończył swoją karierę w roku 2017, w ciągu jej trwania trzy razy zdobył z srebrny medal w Drużynowym Pucharze Świata z reprezentacją narodową. Co było jego największym sukcesem w karierze.

fot. Robyn Mac

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×