Davey Watt ostro o wykluczeniu Rosjan z cyklu SGP 2022.
Informacja o wykluczeniu Rosyjskich zawodników z rozgrywek FIM Speedway Grand Prix zbiera wiele komentarzy zarówno od samych sportowców jak i zawodników którzy od kliku lat przebywają na sportowej emeryturze. Davey Watt, były uczestnik cyklu GP, postanowił wypowiedzieć się na temat sankcji jakie dotknęły reprezentantów Rosyjskiej Federacji Motocyklowej w związku z wywołanym konfliktem zbrojnym na Ukrainie.
W emocjonalnym wpisie na swoim profilu skrytykował decyzje Międzynarodowej Organizacji Motocyklowej:
“Światu przyda się teraz trochę współczucia, ale zamiast tego FIM postanowił usunąć Łagutę i Sajfutdinowa z Grand Prix, ponieważ są Rosjanami! Co za straszni hipokryci! Dwóch facetów, którzy sprzeciwili się wojnie, są fantastyczni w tym sporcie, a wy teraz wyrzucacie ich jak worek cegieł i to dla polityki. Potępiam tę głupią wojnę, jak wszyscy inni… ale ci goście nie są jej częścią!”
Wpis spotkał się z wielką falą poparcia ze strony fanów Australijczyka. Ludzie zarzucają światowej federacji niesprawiedliwość w podjętych krokach. Odbieranie możliwości zdobywania medali na imprezach żużlowych, dla zawodników którzy zdecydowanie potępili atak na Ukrainę. Przypomnijmy również że w ubiegłym roku obu Rosjan widzieliśmy na podium całego cyklu FIM Grand Prix 2021.
Sam Devey Watt zakończył swoją karierę w roku 2017, w ciągu jej trwania trzy razy zdobył z srebrny medal w Drużynowym Pucharze Świata z reprezentacją narodową. Co było jego największym sukcesem w karierze.
fot. Robyn Mac
- Jacek Ziółkowski po fatalnym spotkaniu w Grudziądzu “Zabrakło punktów wszystkich zawodników poza Zmarzlikiem i Cierniakiem”
- Żużel. Czy dla Oskara Palucha należała się żółta kartka? Festiwal upadków w Lesznie
- Żużel. Relacje zarządu z kibicami w Gorzowie
- Chris Holder poirytowany polskimi juniorami i sędziowaniem
- Żużel. Kibice mogą odetchnąć z ulgą. Lider bez złamań