Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Dariusz Pućka: „Jestem przekonany, że naszym sporym atutem okaże się nasz zmodernizowany tor”

Pućka
Fot. Polonia Piła/facebook.com

Autor: Paweł Płóciniak

Dariusz Pućka: „Jestem przekonany, że naszym sporym atutem okaże się nasz zmodernizowany tor”

Zimą mieliśmy duże zamieszane związane z klubem z Piły. Jednak na początku marca wszystko się wyjaśniło i Polonia Piła pojedzie w rozgrywkach 2 ligi, a prezesem został Dariusz Pućka.

Kasprzak o sparingu w Bydgoszczy oraz nadchodzących zawodach

Dariusz Pućka jest m.in. byłym dyrektorem marketingu i sprzedaży w Legii Warszawa czy dyrektorem ds. marketingu w Polskiej Lidze Koszykówki. Pracował również przy eWinner 1 lidze żużlowej. Od tego roku jest prezesem Polonii Piła, która w marcu otrzymała licencję na starty w rozgrywkach 2 ligi.

– Myślę, że chyba nie trwało to szczególnie długo, biorąc pod uwagę ilość pracy, którą trzeba było wykonać. To był proces, który wymagał czasu, dużego zaangażowania i współpracy wielu osób i firm, którym szczególnie przy tej okazji chciałbym podziękować za szczodrość, zrozumienie i przede wszystkim za zaufanie, jakim nas obdarzono. Postaramy się nie zawieść. – powiedział Dariusz Pućka w wywiadzie z polskizuzel.pl

Jak mówi prezes pilskiego klubu, najważniejsze aktualnie dla klubu jest stabilność finansowa oraz stopniowe budowanie struktur klubu. Skład jest ciekawy, ale są też braki, głównym oczywiście brak juniorów. Nowy prezes Polonii Piła chciałby rozwinąć szkolenie, by w kolejnych sezonach nie było problemów z tą formacją. Nie wyklucza również transferów w trakcie sezonu, jednak dużo zależy od budżetu klubu.

– Głównym celem na ten sezon jest jak najlepsze zaprezentowanie się pilskiej publiczności, pokazanie charakteru drużyny, a mamy nadzieję, że za tym pójdzie wynik sportowy. Jesteśmy sportowcami i mamy też swoje ambicje. Liczymy, że nasi kibice dadzą nam kredyt zaufania, a my odwdzięczymy się sercem do walki i niespodziankami. Jestem przekonany, że naszym sporym atutem okaże się nasz zmodernizowany tor, za który dziękujemy władzom miasta. Z pewnością jego charakterystyka przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności żużlowego widowiska, sportowej walki, a zarazem dużych emocji i podnoszenia temperatury na trybunach. – na łamach polskizuzel.pl powiedział Dariusz Pućka.

Na otwarcie sezonu Polonia Piła miała zmierzyć się ze Startem Gniezno, jednak wiemy już, że to spotkanie zostało przełożone na 7 maja, tak więc pierwszym spotkaniem w tym sezonie w ramach drugiej ligi żużlowej Polonia odjedzie w Rzeszowie z faworytem rozgrywek miejscową Stalą.

– Chcielibyśmy, żeby nasze dzisiejsze działania budowały solidne podwaliny pod stabilny i rozwijający się klub, dlatego staramy się myśleć perspektywicznie. Jednym z priorytetowych celów jest budowa solidnej akademii żużlowej i stworzenie wiarygodnej i efektywnej platformy biznesowej dla naszych partnerów i sponsorów, tak abyśmy mogli im dostarczyć pożądany i efektowny produkt marketingowy i komunikację na najwyższym poziomie. Potrzebujemy na to trochę czasu i zaufania, ale już dzisiaj zapraszamy do współpracy i wspólnego budowania klubu, bo w naszym rozumieniu tego słowa klub to ludzie, którzy go tworzą, w nim pracują i nim żyją, a tych w Pile i okolicach nie brakuje. – o przyszłości nowego klubu z Piły dla polskizuzel.pl wypowiedział się prezes Polonii Dariusz Pućka.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×