Żużel - Best Speedway Tv

Daniel Kaczmarek: „Zależy mi na ugruntowaniu pozycji w pierwszej lidze” | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Daniel Kaczmarek

Daniel Kaczmarek: „Zależy mi na ugruntowaniu pozycji w pierwszej lidze”

Daniel Kaczmarek: „Zależy mi na ugruntowaniu pozycji w pierwszej lidze”

Daniel Kaczmarek po udanym sezonie 2022 w barwach Metaliki Recycling Kolejarz Rawicz zdecydował się na powrót na zaplecze Ekstraligi. W nadchodzącym sezonie będzie bronił barw Wybrzeża Gdańsk, którego będzie jedynym polskim seniorem w kadrze.

Daniel Kaczmarek w sezonie 2022 wystąpił 14 spotkaniach zdobywając 134 punkty z 12 bonusami. Wychowanek Leszczyńskiej Unii uzyskał średnią 2,116 co dało mu 4 miejsce na wynik w lidze. Po dobrym sezonie 25 latek nie mógł narzekać na brak ofert z wyższej ligi. Na łamach polskizuzel.pl opowiedział o ofertach oraz rozmowach z Wybrzeżem.

– Miałem jeszcze jedną propozycję, ale wybrałem Wybrzeże, bo ten klub był najbardziej zdeterminowany. Chcieli prowadzić rozmowy szybko i od razu przeszli do konkretów. Kontaktował się ze mną zarówno dyrektor sportowy, jak i menedżer, a z czasem włączył się także pan Tadeusz Zdunek. Zależało mi na tym, żeby po dobrym sezonie w drugiej lidze wrócić do 1. Ligi Żużlowej, bo dłuższe pozostanie na najniższym szczeblu powoduje, że trudniej się stamtąd wydostać – powiedział w rozmowie z polskizuzel.pl Daniel Kaczmarek.

Szymon Szlauderbach: „Zainwestowaliśmy sporo pieniędzy w nowinki, które pojawiają się ostatnio w żużlu”

W rozmowie polskizuzel.pl Kaczmarek stwierdził, że jazda w Rawiczu była w stu procentach dobrą decyzją. Powiedział też, że dzięki dobrym wynikom oraz dużej ilości startów nabrał pewności siebie. Do klubu ściągnięty został Maciej Jąder dzięki któremu 25 latek zdobył sporo doświadczenia i dowiedział się wielu rzeczach funkcjonujących u najlepszych. Zaznaczył też, że w klubie nie było problemów z finansami.

Zawodnik Wybrzeża wspomniał również o celach na nadchodzący sezon.

– Nie podchodzę do tego w ten sposób. Stawiam sobie jasny cel – chcę być pewnym punktem mojej drużyny i startować w wyścigach nominowanych. Jeśli tak się stanie, to będzie znaczyło, że dobrze punktuję. Zależy mi na ugruntowaniu pozycji w pierwszej lidze. W pozostałych imprezach zrobię wszystko, by pokazać się z jak najlepszej strony, ale nie ukrywam, że nastawiam się przede wszystkim na polską ligą. Chcę odwdzięczyć się za zaufanie, którym zostałem obdarzony w Gdańsku – powiedział w rozmowie z polskizuzel.pl Daniel Kaczmarek.

Fot.

MAGAZYN ŻUŻLOWY, GOŚCIEM WALDEMAR SADOWSKI – kliknij TUTAJ

Reklamy

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×